Web Analytics

Експосадовця з Вовчанська підозрюють у колабораціонізмі — прокуратура

Колишньому працівнику Вовчанської міської ради заочно оголосили підозру в колабораційній діяльності. За даними слідства, він погодився працювати в нелегітимній «районній адміністрації», створеній російськими окупантами.

Підозрюваний — колишній керівник відділу культури та туризму Вовчанської міської ради, розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Цю посаду він обійняв у 2021 році. У червні 2022-го, за даними слідства, погодився на пропозицію окупантів працювати у створеній ними незаконній «адміністрації».

«Підозрюваний обійняв посаду так званого «заступника голови військово-громадянської адміністрації Вовчанського району Харківської області». Станом на сьогодні псевдопосадовець продовжує виконувати свої функції», — кажуть у прокуратурі.

Чоловікові заочно оголосили підозру в колабораціонізмі — за ч. 5 ст. 111-1*Добровільне зайняття посади, пов’язаної з виконанням адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на окупованій території Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, яке вона передбачає — 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років і з конфіскацією майна.

Справу розслідує СБУ.


Міському голові Вовчанська Анатолію Степанцю у червні заочно оголосили підозру в державній зраді. Йому закидають перехід на бік окупантів та участь у діяльності створеної ними «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області».

У співпраці з російськими військовими у Вовчанську також підозрюють поліцейського офіцера громади. За даними слідства, він показував їм будинки власників зброї та учасників АТО, чергував на блокпостах окупантів. Ще один експравоохоронець, як стверджують у прокуратурі, передав окупантам списки місцевих силовиків, закликав поліцейських переходити на бік РФ та звинувачував у війні Україну.