Web Analytics

Експоліцейського з Вовчанська підозрюють у державній зраді

Колишньому правоохоронцю з нині захопленого російськими військами Вовчанська заочно оголосили підозру в державній зраді. За даними слідства, він передав окупантам списки місцевих силовиків, закликав поліцейських переходити на бік РФ та звинувачував у війні Україну.

Про оголошення підозри колишньому поліцейському повідомили 30 червня у Харківській обласній прокуратурі.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що у тимчасово окупованому місті Вовчанськ Чугуївського району колишній правоохоронець добровільно перейшов на бік країни-агресора. Чоловік передав окупантам списки правоохоронців, які покинули територію міста, та які залишились. Крім того, він закликав своїх колишніх колег перейти на бік ворога та звинувачував у війні українську сторону», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Коли правоохоронці зняли російський прапор з будівлі поліції та знову підняли прапор України, підозрюваний з окупантами приїхав до них додому і провів «обшук».

«Наприкінці квітня цього року куратори «віддячили» підозрюваному та призначили його начальником так званого відділу поліції у Вовчанську», — додають у прокуратурі.

Експоліцейському заочно оголосили підозру колишньому в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану — за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: Facebook/Харківська обласна прокуратура


У співпраці з російськими військовими у Вовчанську також підозрюють поліцейського офіцера громади. За даними слідства, він показував їм будинки власників зброї та учасників АТО, чергував на блокпостах окупантів.

Підозру в державній зраді заочно оголосили й міському голові Вовчанська Анатолію Степанцю. Йому закидають перехід на бік окупантів та участь у діяльності створеної ними «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області».

Фото: Вовчанськ