Web Analytics

Експоліцейського із Шевченкового підозрюють у держзраді — прокуратура

Колишньому правоохоронцю з Куп’янського району Харківщини заочно оголосили підозру в державній зраді. За даними слідства, він добровільно пішов на співпрацю із загарбниками під час окупації селища Шевченкове.

Підозрюваний — колишній інспектор сектору реагування патрульної поліції Куп’янського райвідділу, кажуть у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, він пішов на співпрацю з окупантами наприкінці травня. Спочатку — чергував у створеному ними «поліцейському підрозділі» в Шевченковому, розглядав заяви про злочини. Згодом — погодився стати «виконувачем обов’язків старшого дільничного інспектора», потім — «старшим оперуповноваженим». 

«За свою «віддану» роботу на ворога колишній правоохоронець отримував 50 тис. російських рублів щомісячно», — зазначили у прокуратурі.

Чоловікові заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Максимальне покарання, яке вона передбачає — довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Справу ще одного експравоохоронця із Шевченкового, колишнього дільничного офіцера, прокуратура скерувала до суду. За даними слідства, він добровільно став «виконувачем обов’язків дільничного інспектора» у захопленому селищі.

«Експравоохоронець виконував всі вказівки російських кураторів: він спільно з окупантами відбирав техніку у місцевих фермерів та «здавав» псевдовладі проукраїнськи налаштованих громадян», — розповідають у прокуратурі.

На початку вересня чоловіка підвищили до «начальника пункту поліції № 2» у Шевченковому.

Обвинувальний акт склали за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність): вона передбачає до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Експравоохоронець нині у розшуку, його справу розглядатимуть заочно у Ленінському райсуді Харкова.

Фото: Харківська обласна прокуратура


Колишньому правоохоронцю з Веселого Харківського району також заочно оголосили підозру в державній зраді. За даними слідства, під час окупації громади військами РФ він добровільно погодився «очолити» село.