Web Analytics
Екснардепу Мураєву оголосили підозру в державній зраді | MediaPort

Керівника забороненої партії «Наші», колишнього народного депутата з Харківщини Євгенія Мураєва підозрюють у підривній діяльності проти України. 

Про це повідомили 25 липня у Службі безпеки України.

За даними слідства, Євгеній Мураєв використовував підконтрольний йому телеканал «Наш» для масового поширення кремлівських наративів.

«Він цілеспрямовано використовував власний медіаресурс для маніпулювання суспільною думкою українців в інтересах рф. Насамперед це стосувалось подачі викривленої інформації про внутрішню ситуацію в нашій державі та її сприйняття на міжнародній арені», — стверджують у СБУ.

На початку лютого 2022 року проти телеканалу запровадили санкції РНБО та заблокували його.

СБУ повідомила про підозру в державній зраді екснардепу Мураєву Служба безпеки зібрала доказову базу на керівника…

Опубликовано Служба безпеки України Понедельник, 24 июля 2023 г.

Деталі навели в Офісі генерального прокурора. За його інформацією, Мураєв допомагав росії в підривній діяльності проти України ще до повномасштабного вторгнення.

«На виконання завдань російських кураторів колишній народний депутат створив та поширив на підконтрольному йому телеканалі та каналах відеохостингу YouTube деструктивну пропаганду. Він висловлював проросійські погляди, а також неодноразово брав участь у різних політичних шоу», — йдеться у повідомленні ОГПУ.

Офіс генпрокурора зазначає, що у виступах та інтерв’ю екснардеп поширював твердження російської пропаганди про те, що в Україні нібито «йде культурна війна та переслідуються інакомислячі», що необхідно виконувати домовленості з рф. Також — пропагував ідеї, що дискредитували незалежність, і переконував свою аудиторію у помилковості курсу України на вступ до Євросоюзу і НАТО.

Ці публікації та відеозаписи активно поширювалися пропагандистами в інтернеті, їх могла бачити необмежена кількість користувачів.

Виступи та інтерв’ю піддали комплексній психолого-лінгвістичній експертизі. За її висновком, вони є «акціями вигідного впливу, які завдають шкоди безпеці України в інформаційній сфері та є формою підривної діяльності». Також — сприяють втручанню рф у внутрішню політику України «шляхом цілеспрямованого інформаційно-психологічного впливу».

Євгенію Мураєву заочно оголосили підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Ексдепутату загрожує до 15 років ув’язнення.


Євгенію Мураєву 45 років, він родом зі Змієва на Харківщині. Керував Зміївською районною адміністрацією, обирався депутатом Харківської обласної ради, депутатом Верховної Ради двох скликань, сьомого і восьмого (у фракціях «Партії регіонів та «Опозиційного блоку», а також позафракційним).

Мураєв був головою політради партії «За життя» (потім — «Опозиційна платформа — За життя»), згодом очолив партію «Наші». Обидві політсили підтримували зміцнення зв’язків з Росією. Нині вони заборонені в Україні.

Наприкінці листопада 2022 року СБУ повідомляла про обшуки вдома та в офісах Мураєва, його рідних і соратників — у рамках справи за статтею «державна зрада». Тоді ж СБУ ініціювала експертизу висловлювань політика.

Фото на головній: Facebook/Євгеній Мураєв