Web Analytics

Дружина псевдоголови Шевченкового отримала 9 років тюрми за колабораціонізм

Суд визнав винною у колабораційній діяльності дружину самоназваного голови Шевченкового Андрія Стрижка, яка отримала посаду керівника відділу окупаційної адміністрації. Їй визначили покарання у вигляді дев'яти років тюрми з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах упродовж 14 років.

Вирок у справі 14 квітня оголосив Київський районний суд Харкова

Як повідомляє Офіс генерального прокурора, у червні 2022 жінка добровільно стала «помічником начальника управління (сільського) Шевченківського територіального управління» у так званій «ТЦА Куп’янського району Харківської області» і була «старостою» села Старовірівка.

«На псевдопосаді жінка координувала роботу між структурними підрозділами окупаційної адміністрації, обробляла інформацію та заяви від місцевих мешканців щодо вирішення питань організаційного, економічного та гуманітарного характеру. Також узгоджувала з представниками зс рф пересування осіб окупованими територіями Куп’янського району Харківської області. Після деокупації смт Шевченкове правоохоронці затримали колаборантку у порядку статей 208, 615 КПК України», — зазначають в ОГПУ. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

Провину у злочині обвинувачена не визнала. На оскарження вироку у неї є місяць. 


Псевдоголова окупаційної адміністрації Шевченкового Андрій Стрижко під час контрнаступу ЗСУ у вересні 2022 втік до росії, повідомляли «Схеми». Його син Михайло підозрюється у співпраці з окупантами і перебуває у СІЗО.