Web Analytics

Друга зима без газу: в прикордонному Вовчанську залишаються 3,5 тис. жителів

Запускати котельні на альтернативному паливі не будуть через ризик російських ударів. 

Про це сказав на брифінгу начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Відновити газопостачання ми не можемо, там потрібно вести магістральний газопровід — і це відповідальність НАК «Нафтогаз», і ми це питання піднімали неодноразово. Там є модульні котельні на твердому паливі, однак із безпекових міркувань запускати їх не можна, згідно попереджень і Служби безпеки, і військових, оскільки це одразу може призвести до ударів по цим районам, а там зосереджені багатоповерхові будинки», — сказав Синєгубов. 

Війська рф не припиняють обстрілювати Вовчанськ. Фото: поліція Харківщини

За його даними, в місті зараз перебувають біля 3,5 тис. осіб. Жителів приватного сектора забезпечили дровами, запевняє Синєгубов, у квартирах люди використовують електрообігрівачі.

«Там вирішене питання опалення через електроенергію, оскільки там посилені електромережі, живлення. Мережі мають витримати те навантаження, яке може бути, і про це свідчить проходження опалювального сезону минулого року», — зазначив начальник ОВА. 

У деокупованій Вовчанській громаді на Харківщині, де ситуація з опаленням нині — одна з найскладніших в регіоні, минулої зими забезпечували жителів обігрівачами та пічками-буржуйками.


Війська рф не припиняють обстрілювати місто. 28 листопада у Вовчанську були пошкоджені адміністративна будівля, два супермаркети, приватні гаражі, житлові будинки, виникла пожежа.


30 листопада близько 23:00 внаслідок артилерійського обстрілу центральної частини міста було пошкоджено магазини та житлові будинки.

Фото на головній (ілюстративне): поліція Харківщини

Блок новин за темою