Web Analytics

Допомога від Естонії: постраждалим від війни жителям Харківщини виплачуватимуть 3600 грн щомісяця

Гуманітарні організації в Україні переглянули розмір щомісячних виплат людям, які постраждали внаслідок розв’язаної росією війни. Суму для жителів шести областей збільшили до 3600 грн на місяць.

Про це повідомляє Естонська рада у справах біженців.

«З 1 жовтня вразливі верстви населення отримуватимуть 3600 грн для кожного члена домогосподарства замість раніше виплачуваних 2220 грн. Зверніть увагу, що інші організації, які надають грошову допомогу, можуть змінити суму пізніше», — йдеться в повідомленні.

Естонська рада підтримує різні цільові групи у шести областях:

  • Запорізькій;

  • Донецькій;

  • Луганській;

  • Харківській;

  • Херсонській;

  • Миколаївській.

Виплати призначають на основі оцінки — чи відповідає родина критеріям вразливості.

«Рішення про попереднє схвалення ухвалюється на підставі інформації, наданої головним заявником, який представляє домогосподарство у телефонній розмові з командою Естонської ради у справах біженців або шляхом подання онлайн-запиту», — описує процедуру організація.

Якщо заяву схвалять, виплати становитимуть 3600 грн на місяць для однієї людини протягом трьох місяців. Гроші перераховують на банківський рахунок.

Якщо ж після оцінки виявиться, що родина вже отримує подібну допомогу від іншої організації за той самий період, її виключать з програми Естонської ради.

«У зв’язку з великою кількістю звернень повторно подати заяву на отримання багатоцільової грошової допомоги ви можете за шість місяців після отримання попередньої виплати», — попереджає організація.

Для реєстрації заявки треба:

  • зателефонувати за номером (067) 105 28 03;

  • жителям окупованих або нещодавно деокупованих територій — звернутися онлайн.

Після отримання відповіді — заповнити форму.

Перевірити статус заявки можна за посиланням.

Скріншот: register.pagulasabi.ee

Скріншот: register.pagulasabi.ee

Зі скаргами, пропозиціями або з питань технічної підтримки можна звертатися:

  • на гарячу лінію Естонської ради у справах біженців за номером (067) 861 79 98 з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00;

  • подати запит онлайн.

Програма фінансується Генеральним директоратом цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Європі, Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку, Українським гуманітарним фондом, яким керує Управління ООН з координації гуманітарних питань (UN OCHA), і Міністерством закордонних справ Естонії.


У Харкові відновила роботу транспортна соціальна послуга «Інватаксі». У міськраді нагадують умови реєстрації та основні правила.

Фото на головній: Telegram/Ірина Верещук