Web Analytics

Документальний фільм про харківських митців отримав гран-прі на кінофестивалі Sundance

Українсько-американська стрічка «Порцелянова війна» отримала головний приз журі на кінофестивалі незалежного та авторського кіно Sundance у США.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Sundance Film Festival.

«Порцелянова війна» розповідає про трьох харківських художників, майстрів порцелянової скульптури Славу, Аню та Андрія. Вони залишилися в Харкові попри російські обстріли та продовжують творити під час війни: виготовляють порцелянові фігурки та прикрашають зруйновані будинки.

«Зухвало знаходячи красу серед руйнування, вони показують, що хоча легко змусити людей налякатися, важко знищити їхню пристрасть до життя», — йдеться в описі.

Фільм отримав гран-прі журі — «за непохитний голос ізсередини жорстокої війни в Україні, який закликав нас піклуватися про тих, хто пожертвував би своїм життям, щоб захистити своє та наше людство», зазначають організатори фестивалю.

«Протистояти тоталітарній агресії необхідно, але триматися своєї людяності серед натиску є найвищим прагненням до добра», — прокоментували члени журі.

 

«Порцелянова війна» — спільна робота американця Брендана Белломо та українського художника та ексвійськового, харків’янина Слави Леонтьєва, додають у Державному агентстві України з питань кіно

Леонтьев та його дружина Аня Стасенко як раз і створюють порцелянові скульптури, про які йдеться у стрічці.

«Порцелянова війна» втілює в собі пристрасть та боротьбу, які тільки художник може повернути у світ, коли він руйнується навколо нього», — зазначають в агентстві.

«Порцелянова війна»

Sundance Film Festival — найбільший фестиваль незалежного й авторського кіно у США. Торік там присудили приз глядацьких симпатій фільму Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», присвяченому першим дням російського повномасштабного вторгнення.

Блок новин за темою