«Добрі справи потребували тиші»: у Харкові моляться за спочилого Папу Римського Франциска
У кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії у Харкові відбулася меса за померлого Папу Римського Франциска, який відійшов у засвіти 21 квітня.
Як повідомляє кореспондент «МедіаПорта», у храмі встановили портрет Франциска.
«Це свята меса, вона є звичайна, тільки є намір, в якому ми молимося, кого ми згадуємо зі святих або за кого особливо молимося. І сьогодні свята меса за Папу. У цій месі ми дякуємо Богу за дар особи, яким був Святіший отець Франциск, але й також молимося про вічне життя, про дар вічного життя для нього», — сказав єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької церкви Павло Гончарук.


Крім вірян, які долучилися в тому числі онлайн, на месу прибули священники з інших парафій.
«Багато допомагав таємно»
Єпископ згадує, що під час молитв на площі у Ватикані Папа Римський Франциск часто згадував Україну. На думку Павла Гончарука, таким чином він «не давав забувати іншим про те, що є Україна і що там страждають люди».
«Також слово «багатостраждальна» — прикметник до України, який він використовував, запам’ятався для багатьох. На інших різних зустрічах чи навчаннях він також згадував про Україну і закликав до того, щоби настав мир. Ми маємо розуміти, що Папа — це не якийсь політичний діяч. Папа закликав до молитви і Папа закликав до миру всі сторони», — говорить Гончарук.


Водночас, як стало відомо після смерті Папи, він допомагав Україні власними коштами. За словами публіциста й історика Олександра Зінченка, Франциск робив внески на дрони для ЗСУ.
«Він дуже багато допомагав таємно, не показуючи ніде, — підтверджує Гончарук. — Чому? Тому що добрі справи, щоб добре їх було зробити, потребували тиші. Наприклад, визволення полонених з російського полону чи визволення священників з російського полону, чи повернення дітей з російського полону. Це дуже делікатні моменти. І багато різних речей, про які ми навіть сьогодні не можемо сказати, завдяки послузі Папи відбулися і далі відбуваються».
Франциск запам’ятався правдивою та щирою людиною, каже Гончарук.
«Це опіка над бідними, захист іммігрантів і так далі. Також він був спонтанним, ніколи не було відомо, що від нього можна очікувати. Він казав: «Спочатку подумай, потім послухай серце і далі роби». І те, що ми бачимо, він таким і був», — зазначив єпископ.
Папу Римського Франциска поховають 26 квітня.