Web Analytics

Завантаження...

Добкін хоче оскаржити підсумки виборів у Харкові

Кандидат на посаду мера Харкова Михаїл Добкін планує оскаржити у суді підсумки позачергових виборів міського голови. За даними ТВК, перемогу здобув Ігор Терехов, але спостерігачі заявили про фальсифікації в Основ’янському і Новобаварському районах на його користь.

Про наміри звернутися до суду Михайло Добкін, який посів друге місце, повідомив у Telegram-каналі увечері 1 листопада.

«Я йду до суду. Тут справа не у «Добкіні з його амбіціями». У нас, у всіх харків'ян, за Терехова вже вдруге нахабно вкрали право обирати собі мера міста! Обирати собі мера, якого ми хочемо. І тут вже справа принципу», — йдеться у дописі.

Добкін закликав решту кандидатів, незалежно від політичних поглядів, «не залишатись осторонь».

«Закликаю всеукраїнські громадські організації, які спеціалізуються на темі виборчого процесу, уважно стежити за майбутнім судовим протистоянням», — додав він.

Михайло Добкін. Фото: Facebook/«Наш дім — Харків»

Ще один кандидат Костянтин Немічев розповів, що вже звертався до тервиборчкому з цього приводу.  

«Як виявилося голова міської ТВК Матвієнко нічого не знає про факти фальсифікацій результатів на виборчих дільницях та відправила нас до голови ТВК Основ'янського району. А він у свою чергу сказав нам, що фото та відео незалежних спостерігачів можуть бути підробленими», — йдеться у повідомленні в Telegram-каналі кандидата.  

Немічев також попросив спостерігачів від інших кандидатів надати протоколи, «аби мати докази фальсифікацій виборів».

Координатор громадянської мережі «Опора» Микола Зінченко розповів, спостерігачи вже звернувся правоохоронців. 

«Ми вже звернулися до Національної поліції з приводу однієї виборчої комісії в Основ'янському районі та дев'яти — у Новобаварському: за ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України щодо фальсифікації виборчої документації», — зазначив Зінченко.

«Опора» вимагатиме перерахунку. За словами Зінченка, кількість спірних голосів може вплинути на результат, якщо у підсумку Терехов матиме менш ніж 50% — тоді доведеться проводити другий тур.


Позачергові вибори Харківського міського голови оголосили після смерті Геннадія Кернеса, який пішов з життя у грудні 2020 року внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби. У них брали участь 10 кандидатів, з них троє балотувалися від партій, решта — самовисуванці.

Голосування відбулося 31 жовтня, увечері 1 листопада голова Харківського міськвиборчкому Олена Матвієнко оголосила підсумки підрахунку. Перше місце посів кандидат від «Блоку Кернеса — Успішний Харків» Ігор Терехов, секретар міськради та виконувач обов'язків мера — у нього 50,66% голосів. Друге — Михайло Добкін із 28,41%.

Явка виборців становила ​28,29%. За інформацією поліції, грубих порушень порядку під час голосування не було. Водночас спостерігачі «Опори» заявили про ймовірні фальсифікації на користь Терехова.