Web Analytics
До прокуратури Німеччини подали матеріали про злочин російських окупантів на Харківщині | MediaPort

Фонд «За справедливість», заснований актором Джорджем Клуні та його дружиною, юристкою Амалі Клуні, подав до Федеральної прокуратури Німеччини матеріали про злочини російських військових в Україні, зокрема в Харківській області.

Про це йдеться в публікації видання «Бабель».

Правозахисники представляють інтереси 16 постраждалих і сімей загиблих з Одеської, Харківської та Київської областей.

«Ідеться про невибіркові масовані обстріли, страти й про всі форми переслідувань українців на окупованих територіях», — уточнює видання.

Матеріали збирала команда фонду The Docket: півтора року опитувала свідків, проводила польові дослідження, аналізувала документи, супутникові знімки та інтернет-дані, консультувалася з експертами.

Одна зі справ стосується катування й страти чотирьох чоловіків під час окупації частини Харківщини — в селі, яке контролювали бойовики «ЛНР». The Docket представляє інтереси родин трьох загиблих.

«Чоловіків затримали в березні 2022 року, протягом кількох місяців їхні сімʼї не мали жодної інформації про них. Пізніше місцевий житель знайшов тіла трьох чоловіків у лісі поблизу села. Тіло четвертого чоловіка знайшли на узбіччі дороги й поховали в братській могилі поблизу Ізюму. Сліди на їхніх тілах свідчать про те, що їх стратили. У цій справі The Docket вимагає розслідування щодо 13 командирів «ЛНР» і російських підрозділів», — йдеться в матеріалі.

Фото (ілюстративне): Сашко Бринза
Фото (ілюстративне): Сашко Бринза

Друга справа стосується ракетного удару по Одещині влітку 2022 року, коли загинули 22 цивільні, ще 40 дістали поранень. Третя — випадків страт, катування, сексуального насильства, мародерства й інших злочинів під час окупації Київської області в березні 2022 року.

Це перші три справи, далі команда готуватиме нові.

«Ми обрали справи, які достатньою мірою змальовують картину того, що відбувалося в Україні починаючи з лютого 2022 року», ― пояснила юридична директорка The Docket Анна Нейстат.

Матеріали скерували до прокуратури Німеччини з двох причин: по-перше — члени сімей загиблих або потерпілі зараз там, по-друге — це одна з небагатьох країн, де діє так звана абсолютна універсальна юрисдикція: немає вимог, щоб підозрюваний перебував на території Німеччини, або щоб потерпілий був громадянином чи резидентом цієї країни.

Спочатку німецька прокуратура проведе своє розслідування на основі досьє The Docket, опитає заявників, яких представляє Фонд Клуні, свідків і експертів. Також можливо, знайде додаткові докази сама.

Коли доказів буде достатньо, слідчі можуть отримати ордер на арешт російських військових та їхніх командирів — через систему Європолу.


Громадянину росії, бойовику «ЛНР», оголосили підозру в порушенні законів і звичаїв війни: за даними правоохоронців, він причетний до знущання з цивільних під час окупації Вовчанська Харківської області.