Web Analytics

До нового накладу книги про Стуса включили рішення суду за позовом Медведчука

У Харкові надрукували новий наклад книги журналіста й історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», через яку нардеп «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук позивався до суду до автора та видавництва.

Новий наклад вийшов 2 листопада, повідомила генеральна директорка видавництва «Віват» Юлія Орлова.

«Цей тираж особливий у всіх сенсах, але прийшла пора розповісти про підготовлений нами з Вахтангом Кіпіані сюрприз. Ми вирішили: документ, так документ! Тому на форзацах книги розміщено рішення Дарницького райсуду про заборону книги в першій інстанції, яке може набути чинності 18.11.20, та передмова укладача книги Вахтанга Кіпіані», — написала Орлова.

За її словами, наклад у такому вигляді друкується вперше.

Сьогодні 2 листопада. А це значить, що ми, як і обіцяли, починаємо відправляти ваші замовлення книги “Справа Василя...

Опубликовано Yuliya Orlova Понедельник, 2 ноября 2020 г.

Автор книги Вахтанг Кіпіані уточнив, що цього разу видавництво випустило 15 тисяч примірників «Справи Василя Стуса».

«Текст без цензури. Але з бонусом — на форзац додано рішення Дарницького суду, яким вводиться цензура і заборона на дослідження справи Стуса без дозволу нєкоєго Медведчука», — прокоментував він.

Дарницький районний суд Києва за позовом нардепа «ОПЗЖ» Віктора Медведчука зобов’язав Вахтанга Кіпіані та видавництво «Віват» видалити з книги інформацію про особу позивача, а також заборонити розповсюдження надрукованого тиражу «до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука». У видавництві заявили, що оскаржуватиміть рішення суду.

Поет, прозаїк, представник українського руху шістдесятників Василь Стус був заарештований радянською владою і загинув у таборі у 1985 році.

Фото на головній: Facebook/Vivat