Web Analytics

До Харківського зоопарку привезли жирафа

У зоопарку Харкова вперше за 20 років оселиться жираф. Триметрового Дем’яна привезли з Одеси.

Жираф прибув до Харкова 1 червня, повідомляє «Суспільне».

Тварину привезли вантажівкою з Одеського біопарку. Близько місяця вона проведе на карантині.  

«Йому близько року. Зріст — 3,20-3,25 метра. Підвид Ротшильда. Ми його назвали Дьома, від Дем'яна. Це подарунок», — розповідав «Суспільному» директор біопарку Дмитро Олександров.

Фото: suspilne.media

Раніше одеські фахівці завітали до Харківського зоопарку — перевірили умови, в яких житиме жираф. Також обіцяли поділиться досвідом утримання цих тварин.

«Ми приїжджали, дивилися: у вас дуже правильно робиться реконструкція. Абикому віддавати не хотілося. А у вас будується новий жираф'ятник, там все робиться правильно. Я думаю, що наш жираф буде задоволений, що він потрапив у такі умови», — зазначив Олександров.

Він уточнив, що здоров'я тварини залежить від низки обставин, серед яких його раціон, температура у вольєрі, відсутність стресів тощо. Наразі Дем'ян абсолютно здоровий: перед відправленням до Харкова його обстежив ветеринар.

Жираф оселиться у Харківському зоопарку вперше за останні 20 років. Останній, який тут мешкав, помер у 2000 році від поліартриту. У 2013-му директор Олексій Григор'єв висловлював сподівання, що після добудови «Дому жирафів» нових тварин передадуть іноземні зоопарки-партнери. 

Наразі в Харківському зоопарку запевняють, що вольєр для нового питомця повністю готовий.


У зоопарку з 2016 року триває реконструкція. За проєктом, його розділять на зони: «Королівство слонів», «Планета мавп», «Дика Австралія», «Далекий Схід», «Стежка тигра» тощо. На території також облаштують контактний зоопарк та океанаріум. Відкриття заплановане на День міста, 24 серпня 2021 року.

Фото на головній: «Суспільне Харків»