Деяких жителів прифронтових громад Харківщини забезпечать скрапленим газом — ОВА
На Харківщині запустять експериментальний проєкт із забезпечення жителів прифронтових районів скрапленим газом, який Україна отримає як гуманітарну допомогу з-за кордону.
Питання підготовки прифронтових громад до зими обговорювали під час візиту міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук до Куп’янська 9 липня.
Як повідомили в Харківській обладміністрації, зокрема йшлося про забезпечення гуманітарним скрапленим газом прифронтових територій Харківщини, Сумщини та Донеччини.
«Реалізуємо експериментальний проєкт, який дозволить поставляти скраплений газ у балонах для проходження зимового періоду вразливим категоріям населення», — уточнили в ОВА.
За словами Ірини Верещук, газ як гуманітарна допомога має надійти до України з-за кордону. Через ОВА та громади визначать, хто його отримуватиме.
До проєкту хочуть залучити як приватні підприємства, так і державні газові мережі.
«Ми розглядаємо зараз два варіанти: це і долучення приватних підприємств, які будуть допомагати в розвезенні населенню балонів із пропаном, або це будуть державні мережі, які дадуть свою платформу. Там зараз проблема з їхнім станом на сьогодні, бо вже газорозподільчі мережі давно не займалися, і «Харківгаз» не займався скрапленим газом, і тому в них на сьогодні немає підготовлених платформ», — цитує міністерку «Суспільне».
Проєкт нині погоджують із центральними органами влади. Потім його скерують на розгляд до Кабінету міністрів.
Забезпечити скрапленим газом планують близько 40 тис. родин Харківщини, уточнив голова ОВА Олег Синєгубов.
«Щодо потреби, то вона в нас сформована по кожній громаді. Якщо ми беремо Куп’янськ, то це від 500 до 3000 домоволодінь. Як мінімум, як критерій береться те, що домоволодіння вже фактично користуються таким скрапленим газом у балонах. І далі йдуть алгоритми — люди пенсійного віку, з інвалідністю і далі за категоріями», — пояснив він механізм.
Логістичні питання мають напрацювати до жовтня.
«Дуже хочеться, щоб також відновилась спроможність місцевих газів, облгазів, бо втратити таку спроможність погано. Війна продовжується і ми розуміємо, що нам потрібно все це відновлювати. Якщо ми зможемо і забезпечити людей газом, і відновити спроможності, я думаю, що це буде додатковий ефект», — прокоментувала Ірина Верещук.
Також обговорювали забезпечення жителів прифронтових територій паливною деревиною. Серед іншого, йшлося про необхідність залучити міжнародні організації.