Десяті роковини: в Харкові вшанували загиблих внаслідок теракту біля Палацу спорту
У десяті роковини теракту біля Палацу спорту, 22 лютого, в храмі Іоана Богослова провели панахиду за загиблими Данею Дідіком, Миколою Мельничуком, Ігорем Толмачовим та Вадимом Рибальченком.
Цьогорічна зустріч євромайданівців, родичів і друзів загиблих співпала з поминальною суботою, тому з цією метою, а також в цілях безпеки зібралися території храму, розповів «МедіаПорту» співорганізатор заходу Володимир Чистилін.
«Це була громадська акція з церковною панахидою. Прийшли учасники тих подій, був батько Дані Дідика, а також адвокат Олег Головков, який представляв потерпілих у справі, а зараз у ЗСУ. Були наші майданівці, поклали квіти, виступали», — сказав Чистилін.
«Я наголосив на тому, що сьогодні ми згадуємо дві події. Перша — 22 лютого 2014 року, коли харків’яни зірвали російський сценарій. Янукович був тоді у Харкові, був з’їзд, планувалося, що він оголосить відокремлення південного сходу і запросить російські танки. Вони вже були напоготові у Бєлгороді. Якби тоді харків’яни не вийшли, повномасштабне вторгнення почалося б на вісім років раніше», — вважає він.
Цей день для харківського Євромайдану став днем патріота, коментує Чистилін.
«Ця хода 2015 року була присвячена тій перемозі. На жаль, тоді були одні із перших жертв цієї війни. Теракт перервав нашу ходу. Двадцяті числа лютого назавжди закарбуються в українській пам’яті різними подіями. Це люди, які без зброї, просто своєю силою духу виборювали свободу, незалежності. Це люди, які показали справжні цінності на тлі брехні, цинізму, які ми бачимо навколо. Мені здається, що на цих прикладах виховувались і виховуються покоління. Зараз Дані Дідику було б 25. І я знаю, що його друзі, однокласники воюють, захищають нас на фронті», — каже Чистилін.
22 лютого 2015 року під час мирної ходи поблизу Палацу спорту вибухнула протипіхотна міна. Загинули четверо людей: троє учасників акції (Ігор Толмачов, Даня Дідік, Микола Мельничук) та міліціонер Вадим Рибальченко.
За підозрою у злочині затримали Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова. Справу почали розглядати в суді в червні 2015 року, процес тривав протягом чотирьох років. У грудні 2019 році обвинувачених засудили до довічного ув’язнення, проте звільнили з-під варти та передали росії в межах обміну.