Web Analytics

Депутата з Куп’янщини підозрюють у пособництві окупантам — СБУ

Правоохоронці оголосили депутату з Куп’янського району підозру в пособництві окупантам, жінці з Ізюмщини та молодику з Борової — у колабораціонізмі.

Перший підозрюваний — депутат однієї із селищних рад Куп’янського району, повідомили в Управлінні СБУ в Харківській області.

«Під час захоплення частини регіону він одним із перших пішов на співпрацю з ворогом. Будучи власником декількох сільгосппідприємств, посадовець запропонував окупантам свою допомогу в незаконному вивезенні українського зерна зі сходу України», — стверджують у СБУ.

За даними слідства, депутат-аграрій «перереєстрував» свій бізнес в місцевій окупаційній адміністрації та почав сплачувати податки до бюджету РФ. Більшість врожаю мав віддавати загарбникам, а решту — продавати у Росії. Також він дозволив окупантам зберігати та ремонтувати військову техніку на своїх складах, виділяв паливо для заправки.

Після деокупації району депутат залишився у селищі, його затримали й оголосили підозру за  ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Чоловікові загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: Управління СБУ в Харківській області

Інша підозрювана — 48-річня жителька села Яковенково на Ізюмщині, розповіли у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

За даними слідства, вона добровільно погодилася стати директоркою однієї із сільських шкіл Балаклійської громади. Уклавши трудову угоду з незаконною окупаційною владою, видавала накази підлеглим та очолювала комісію, що вилучала зі школи українську символіку, підручники та документи.

За інформацією прокуратури, з першого дня роботи жінка також казала вчителям, батькам та учням про впровадження російських стандартів освіти. 

Їй оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Максимальне покарання, яке вона передбачає — три роки з позбавленням права обіймати певні посади до 15 років.

Фото: ГУНП у Харківській області

Ще один підозрюваний — 18-річний хлопець, який добровільно обійняв посаду так званого «народного поліцейського» в окупованій Боровій, кажуть у Харківській обласній прокуратурі

«Аби догодити окупантам, він патрулював місто, затримував осіб та доставляв їх до новоствореного правоохоронного органу — «народної поліції», — зазначають у прокуратурі. 

Хлопцю також оголосили підозру в колабораціонізмі — за ч. 7 ст. 111-1.

Фото: Харківська обласна прокуратура


У колабораційній діяльності також підозрюють директора ліцею в Куп'янському районі та жителя Ізюмського району, який під час окупації незаконно «очолив» селище.

Депутат з Куп'янського району