Web Analytics
«Деокупаційний тур»: львівський гурт «Пиріг і Батіг» виступив у звільнених громадах Харківщини | MediaPort

Музиканти львівського гурту «Пиріг і Батіг» зіграли 10 концертів у деокупованих громадах Харківської області. 

Благодійний тур проходив наприкінці червня. Музиканти описували його як «подію, втішну аж до нестями»: згадували, що вже відвідували Старий Салтів на Великдень, і «це було воістину справжнім Воскресінням».

«Збагнули, що дуже хочемо продовжити участь в цьому світлому процесі культурного Відродження нашого Краю, бо саме те одчувається коли ти там… Де колись набувався філософією подорожнього сам Григорій Савич, а згодом там осіли ті, що плекали рідну мову й обгортали її у найкращі взірці поетичних та прозаїчних витворів. Тож плануємо вертати вже змузиковане поетичне слово на рідні терени», — йдеться у дописі на сторінці гурту «Пиріг і Батіг» у Facebook.

Розпочався «деокупаційний тур» у Циркунах. У програмі також були виступи в Ізюмі, Коробочкиному, Перемозі, Слатиному, Балаклії, Шевченковому, Кутузівці, Чкаловському, Старому Салтові.

Детально про концерти в усіх  звільнених громадах музиканти обіцяють розповісти згодом.

Афіша благодійного туру: Facebook/«Пиріг і Батіг»
Афіша благодійного туру: Facebook/«Пиріг і Батіг»

Фінальний концерт проходив у Старому Салтові, пише «Українська правда». «Пиріг і Батіг» співали пісень на вірші Павла Тичини, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Вишиваного, Володимира Свідзінського, Євгена Плужника, Миколи Вороного та Григорія Чупринки, кілька композицій доби козацького бароко. Перед кожною — розповідали про автора.

Також звучали «Щедрик» Миколи Леонтовича, «Смерть вояка» на вірш Івана Франка, «Дум» Тараса Шевченка.

Фото: Facebook/«Пиріг і Батіг»
Фото: Facebook/«Пиріг і Батіг»

Фронтмен Мар’ян Пиріг виконує співану українську поезію вже більш як 10 років. Каже, що його місія — популяризувати не лише літературу, а й українську мову.

«Ми несемо українську мову на терени, де зросійщення з боку сусіда відбувалося набагато агресивніше, бо кордон близько. Ми делікатним чином з певною історичною інформацією говоримо людям. І заодне нагадуємо, що це вже триває не дев’ять років, а 100», — зазначає він.

Харків музикант називає «поетичною столицею України». А будинок «Слово», де жили письменники Розстріляного Відродження — «храмом поезії».

Мар'ян Пиріг. Фото: Facebook/«Пиріг і Батіг»
Мар


У Харкові пройшов благодійний концерт черкаського гурту «Крутий Заміс». Зібрані кошти передадуть на захисне обладнання для бійців на Бахмутському напрямку.