«Деокупаційний тур»: львівський гурт «Пиріг і Батіг» виступив у звільнених громадах Харківщини
Музиканти львівського гурту «Пиріг і Батіг» зіграли 10 концертів у деокупованих громадах Харківської області.
Благодійний тур проходив наприкінці червня. Музиканти описували його як «подію, втішну аж до нестями»: згадували, що вже відвідували Старий Салтів на Великдень, і «це було воістину справжнім Воскресінням».
«Збагнули, що дуже хочемо продовжити участь в цьому світлому процесі культурного Відродження нашого Краю, бо саме те одчувається коли ти там… Де колись набувався філософією подорожнього сам Григорій Савич, а згодом там осіли ті, що плекали рідну мову й обгортали її у найкращі взірці поетичних та прозаїчних витворів. Тож плануємо вертати вже змузиковане поетичне слово на рідні терени», — йдеться у дописі на сторінці гурту «Пиріг і Батіг» у Facebook.
Розпочався «деокупаційний тур» у Циркунах. У програмі також були виступи в Ізюмі, Коробочкиному, Перемозі, Слатиному, Балаклії, Шевченковому, Кутузівці, Чкаловському, Старому Салтові.
Детально про концерти в усіх звільнених громадах музиканти обіцяють розповісти згодом.
Фінальний концерт проходив у Старому Салтові, пише «Українська правда». «Пиріг і Батіг» співали пісень на вірші Павла Тичини, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Вишиваного, Володимира Свідзінського, Євгена Плужника, Миколи Вороного та Григорія Чупринки, кілька композицій доби козацького бароко. Перед кожною — розповідали про автора.
Також звучали «Щедрик» Миколи Леонтовича, «Смерть вояка» на вірш Івана Франка, «Дум» Тараса Шевченка.
Фронтмен Мар’ян Пиріг виконує співану українську поезію вже більш як 10 років. Каже, що його місія — популяризувати не лише літературу, а й українську мову.
«Ми несемо українську мову на терени, де зросійщення з боку сусіда відбувалося набагато агресивніше, бо кордон близько. Ми делікатним чином з певною історичною інформацією говоримо людям. І заодне нагадуємо, що це вже триває не дев’ять років, а 100», — зазначає він.
Харків музикант називає «поетичною столицею України». А будинок «Слово», де жили письменники Розстріляного Відродження — «храмом поезії».
У Харкові пройшов благодійний концерт черкаського гурту «Крутий Заміс». Зібрані кошти передадуть на захисне обладнання для бійців на Бахмутському напрямку.