Денісова заявила про зґвалтування, скоєні військовими РФ на Харківщині
У звільнених населених пунктах Харківської області фіксують сексуальні злочини російських військових. Серед постраждалих — діти та літні люди.
Про зафіксовані злочини повідомила у своєму Telegram-каналі 19 травня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Вона зазначила, що кожного дня на телефон лінії психологічної допомоги її офісу надходять повідомлення про сексуальні злочини російських військових.
«Збройні сили України звільняють міста і села Харківської області, і впродовж останнього тижня більшість дзвінків надходить звідти. Від самих жертв та їхніх рідних», — сказала посадовиця.
За словами Денісової, 18 травня лише за одну годину про сексуальне насильство заявили 10 людей, з них восьмеро — зґвалтовані неповнолітні. Упродовж доби було 56 дзвінків.
Серед постраждалих — двоє хлопчиків 10 років, дев’ятирічні дівчинки-трійнята, дівчинки двох років і дев’яти місяців, а також однорічний хлопчик — він помер.
Крім того — чоловіки 67 та 78 років.
«Це геноцид українського народу з особливою жорстокістю! Це порушення не лише норм міжнародного гуманітарного права, а й самої його суті, моралі цивілізованого світу! Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти геноциду українського народу», — заявила омбудсменка.
Вона закликала держави-партнери посилювати санкції проти Росії, надавати Україні наступальну зброю і долучатися до розслідувань воєнних злочинів росіян.
У пресслужбі Харківської обласної прокуратури кажуть, що перевіряють інформацію Офісу омбудсмена.
«Ми уточнюємо у них інформацію, які конкретно ситуації вони мали на увазі», — зазначив речник прокуратури Дмитро Чубенко.
Про випадки сексуального насильства, скоєні російськими окупантами, ще на початку квітня заявляла генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. За її словами, серед постраждалих були жінки та чоловіки, діти та літні люди.
Венедіктова зазначала що правоохоронці отримують оперативну інформацію про такі факти, вивчають повідомлення у соцмережах. «Але про це мовчать жертви. Це їхній вибір. І це зрозуміло: страх, біль, відчай, тотальна недовіра до всіх. Напрацьовуємо дієвий алгоритм щоб допомогти жертвам і фізично, і морально, і юридично», — казала генпрокурорка.
В Офісі генпрокурора також погоджувалися, що слід застосовувати міжнародні протоколи розслідування таких воєнних злочинів.
Фото на головній: Facebook/Людмила Денісова