Де хочуть селити харків’ян, будинки яких зруйновані: варіанти
Російські військові послабили обстріли Харкова. Містяни, які виїхали, поступово повертаються додому. В обладміністрації та міській раді вирішують, де селити тих, хто залишився без житла.
Щодня до Харкова залізницею повертаються до 2 тис. людей, повідомив голова обладміністрації Олег Синєгубов.
«Дійсно, на сьогодні є завдання — їх розмістити. Крім того, є задання розмістити тих людей, які ще мешкають у метрополітені — близько 4200. Місто оживає, нам треба поновлювати транспортну інфраструктуру», — розповів він в ефірі національного телемарафону.
Серед варіантів для розміщення — гуртожитки вишів. Очікується, що студентів буде менше, ніж зазвичай, тому ОВА розраховує на резервні місця. Розглядають й інші варіанти, соціальні заклади тощо.
«Також планується участь Харківщини у програмі Офісу президента з побудови тимчасового житла, доки не приступимо до відновлення мікрорайонів — зокрема Салтівки та Північної Салтівки, які постраждали найсильніше», — додав голова Синєгубов.
За його даними, від початку війни вже повернулися близько 600 тис. людей.
Водночас, нагадав Олег Синєгубов, на північному сході області, на Ізюмському напрямку ще тривають бойові дії.
Харківський міський голова Ігор Терехов переконаний, що будувати для переселенців тимчасове житло — недоцільно. Таку думку він висловив під час зустрічі із заступником міністра соціальної політики Віталієм Музиченком.
Терехов нагадав, що у Харкові вже будували модульне містечко для переселенців з Донецької та Луганської областей. Воно було розраховане щонайбільше на три роки. Минуло вже вісім, і хоча, за словами мера, містечко вже непридатне, там досі живуть люди.
«Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Тому я категорично проти тимчасового житла. І не потрібно ставити на Західній Україні модульні містечка, витративши 30% коштів, а то й більше, від того, що потребує постійне житло», — заявив Терехов.
Він зазначив, що Харків має проєкти, ресурси, можливість та будівельні кадри.
«Тож давайте вже починати будувати. Нема чого зволікати. Усі хочуть додому, особливо харків’яни. Харків — те місто, яке заслуговує на особливе ставлення, тому я дуже прошу почути нас і стати на наш бік», — сказав мер.
Наприкінці квітня у Харківській міськраді повідомляли, що в від обстрілів зруйновано понад 1900 житлових будинків.
Фото на головній: ГУ ДСНС у Харківській області