Четверта річниця теракту: у Харкові вшанували пам’ять загиблих внаслідок вибуху біля Палацу спорту
В лютому 2015 року під час ходи, присвяченій річниці перемоги Євромайдану, біля Палацу спорту стався вибух протипіхотної міни. Загинули троє учасників акції та міліціонер.
22 лютого на мітингах біля Палацу спорту щорічно згадують перемогу Євромайдану в 2014 році та вшановують загиблих під час теракту в 2015-му: Данила Дідика, Миколи Мельничука, Вадима Рибальченка й Ігоря Толмачова.
Біля пам’ятного знака, який встановили неподалік палацу на честь загиблих, сьогодні забрались їх родичі та друзі, представники громадських організацій. До меморіального каменя поклали квіти та провели молебень.
На мітинг принесли прапори України та плакати із фотографіями подій 2014 і 2015 років — про них нагадав представник харківського Євромайдану Ігор Россоха.
«Якби ми тоді не прийшли, думаю, що доля і нашого міста, і нашої країни, і кожного з нас особисто була б значно більш сумною», — зазначив він, згадуючи багатотисячну ходу Євромайдану у 2014 році, під час з’їзду депутатів з південно-східних областей і Криму. І додав, що хоча вирішальні події тоді були в Києві, без подій у Харкові історія України «була б трохи інакшою».
«У 2014 році, 22 лютого, я і мої товариші, які прийшли до Палацу спорту, йшли на смерть, а прийшли — і запровадили зміни. У 2015-му році ми йшли заради змін, а прийшли на смерть, — зазначив представник харківського Євромайдану Іван Диденко. — Тоді могли б постраждати дуже багато людей, якщо не одягли б саморобні «броніки»… Але ми йшли заради змін — друзі, прошу вас, пам’ятайте це! Якщо ми це забудемо, «спустимо на гальмах» і не будемо впроваджувати зміни, які потрібні, щоб стати дійсно правовою державою, тоді, вибачте, даремно ми тут стоїмо».
Хід суду над обвинуваченими у скоєнні теракту розповів прокурор області Юрій Данильченко. Він нагадав, що справу розглядає вже другий склад суду. Прокурор області вважає, що обвинувачені «використовували всі процесуальні можливості, щоб затягнути розгляд».
«Близько півроку потерпілі, прокурор, судді, адвокати збиралися на засідання і йшли ні з чим. Зараз ми знову підійшли до фінального етапу. Нас чекає стадія надання своїх доказів стороною захисту обвинувачених. Тільки після цього ми зможемо перейти до дебатів і вироку. Можу запевнити, що прокурори давно вже готові до дебатів і визначилися зі своєю позицією щодо ступеню та міри покарання», — наголосив Данильченко.
Про яку саме міру покарання йдеться, він не уточнив.
22 лютого 2015 року під час ходи представників харківського Євромайдану поблизу Палацу спорту вибухнула протипіхотна міна. Загинули четверо людей: Данило Дідик, Микола Мельничук, Вадим Рибальченко й Ігор Толмачов.
У злочині звинувачують трьох харків’ян: Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцкого і Сергія Башликова. Справу почали розглядати в суді в червні 2015 року. Прокуратура неодноразово вказувала на те, що захист затягує справу. Адвокати це заперечують і заявляють про однобоку позицію суду.
У лютому 2018-го прокурор області Юрій Данильченко говорив, що, якби не «трата часу на розгляд нескінченних безпідставних клопотань», то до дебатів можна було б дійти за два-три тижні.
Читайте MediaPort у Telegram
-
Теги:
- Палац спорту,
- прокуратура,
- суд,
- теракт