Web Analytics

Черговий наступ рф провалився, окупанти перейшли до оборони — ГУР

Українська розвідка вважає, що російські окупанти наразі намагаються передусім утримати захоплені території, зірвавши контрнаступ ЗСУ.

Про ситуацію на фронті розповів керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю NV.

«31 березня 2023 року провалилася чергова спроба російського наступу, так званого зимово-весняного. Вони мали вийти на адмінкордони Донецької та Луганської області. Знову ж таки, це навіть не п’ята спроба, що провалилася», — зазначив він.

На переконання Буданова, потенціалу для стратегічної наступальної операції у росії наразі немає і найближчим часом не буде.

Кирило Буданов. Фото: ГУР Міноборони

Керівник ГУР каже, що окупанти перейшли до стратегічної оборонної операції, її завдання — утримати захоплені території, зірвавши український контрнаступ.

«Винятком є два райони. Перший — спроба захопити Бахмут. Треба також відверто сказати, що Бахмут вони майже завойовують, згідно з їхніми ж особистими заявами, з червня 2022 року. Незабаром буде календарний рік. Там ситуація складна, але все ж таки Бахмут як стояв, так і стоїть», — розповів Буданов.

Другий район активних дій — поблизу Авдіївки.

«Це спроба здійснити напівохоплення Авдіївки з північного боку. Там поруч знаходиться основний фронт Мар’їнки, в принципі спроба активних дій там. От і все. Вся решта лінії стоїть в обороні», — пояснив очільник розвідуправління.


Російські військові 17 квітня намагалися наступати поблизу Синьківки на Куп’янському напрямку, проте зазнали невдачі.

Фото на головній: Генштаб ЗСУ