Web Analytics

Завантаження...

CБУ встановила особу розстріляного російськими окупантами захисника України

Українського військового, якого у полоні розстріляли російські окупанти, звати Олександр Мацієвський. Снайпера 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області вбили 30 грудня.

Слідчі Служби безпеки України підтвердили це на підставі «комплексу слідчих дій, які включали спілкування з рідними та побратимами загиблого, а також опрацювання фото- та відеоматеріалів» та висновку судової портретної експертизи, повідомила пресслужба СБУ. 

«Це справжній Герой, який, навіть дивлячись в обличчя смерті, продемонстрував усьому світу, що таке український характер і незламність. Саме такі захисники сьогодні боронять нашу землю, а значить — ворог обов’язково буде розбитий. Бо Велика Перемога України складається із героїчних вчинків таких людей, як Олександр Мацієвський. Герою слава! Героям слава! Україні слава!» — сказав Голова СБУ Василь Малюк.

Джерело фото: СБУ

«Ми зробимо все, аби ці нелюди понесли заслужене покарання», — додав він.

Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецькій області. Як встановило СБУ, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року, тіло повернули додому в лютому 2023 року.

Президент України Володимир Зеленський присвоїв Олександру Мацієвському звання Героя України посмертно.

«Сьогодні я присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському. Солдату. Людині, яку знатимуть всі українці. Людині, яку пам’ятатимуть вічно. За його хоробрість, за його впевненість — в Україні — і за його «Слава Україні!» — сказав глава держави.


Відео розстрілу українського військового з’явилося в мережі 6 березня. Кримінальне провадження порушили за 438 статтею Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).