Web Analytics
Будинок замість медпункту, дихальна техніка від стресу: як працюють «Лікарі без кордонів» на Куп’янщині | MediaPort

Більшість пацієнтів мобільних бригад «Лікарів без кордонів» — жінки віком понад 60 років з хронічними захворюваннями, такими як гіпертонія та діабет. 

В одному з сіл на Куп’янщині, куди «Лікарі без кордонів» почали їздити після деокупації у вересні 2022 року, не залишилося жодної вцілілої адмінбудівлі, тож прийом проводили в одному з житлових будинків, розповіли «МедіаПорту» в пресслужбі міжнародної організації.

Бригаду лікарів пустила до себе 75-річна Людмила Карацюба. В її будинку вони проводили медичні та психологічні консультації для людей з усієї громади. 

«Я досі дотримуюся порад психологів і навчаю своїх сусідів дихальній вправі зі свічкою, яка допомагає заспокоїтися і знайти рівновагу. Це допомагає мені залишатися зосередженою на тому, щоб бути корисною в свої 75 років», — говорить пенсіонерка.

Жителька Куп'янщини Людмила займається розведенням кроликів
Жителька Куп'янщини Людмила займається розведенням кроликів

Мобільні бригади навчають пацієнтів дихальним вправам, які можна легко застосовувати і під час терапії, і потім — у повсякденному житті, зазначають в організації. 

Команди «Лікарів без кордонів» спільно з громадою відновлювали місцевий медичний пункт, куди повернулися медики.  

«Наш медпункт тепер серед жителів називають «музеєм», такий він новий. Тепер є куди піти, коли нам потрібні ліки або консультація», — каже Людмила Карацюба. 

Людмила — типова пацієнтка, яких «Лікарі без кордонів» зустрічають біля лінії фронту, кажуть в організації.  

«Більшість наших пацієнтів — жінки віком понад 60 років. Багато з них страждають на хронічні захворювання, такі як гіпертонія та діабет. У той час як одні евакуювалися, інші або не змогли виїхати, або вирішили залишитися в своїх громадах. Нагальною потребою залишається надання медичних послуг пацієнтам, які проживають за 20-30 кілометрів від лінії фронту», — наголошує заступник медичного координатора «Лікарів без кордонів» в Україні Максим Жаріков.

Після лютого 2022 року команди організовують мобільні клініки в прилеглих регіонах. Останні два роки стає дедалі важче дістатися до районів, відрізаних бойовими діями або близьких до лінії фронту. 

«Лікарі без кордонів» працюють із мобільними клініками у 100 населених пунктах поблизу лінії фронту в Донецькій, Харківській і Херсонській областях. До складу цих клінік зазвичай входять психотерапевти, психологи, лікарі й соціальні працівники.

Читайте також: Шлях з окупації: шелтер у Зерновому на Харківщині за п’ять місяців прийняв понад тисячу українців 

Чільне фото: пресслужба «Лікарів без кордонів»