Web Analytics

Будувала «фінансову систему» в окупованому Вовчанську: жінці присудили шість років за ґратами

Суд визнав винною в колабораціонізмі працівницю Вовчанської міськради на Харківщині. За даними слідства, вона погодилася працювати в нелегітимній «адміністрації» під час окупації міста, що тривала від початку повномасштабного вторгнення рф і до контрнаступу ЗСУ у вересні 2022 року.

Обвинувачена — 46-річна заступниця начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Вовчанської міськради, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією правоохоронців, під час окупації міста вона погодилася очолити «відділ бухгалтерського обліку та звітності» в нелегітимній «адміністрації Вовчанського району».

«Жінка закликала людей працювати у псевдовідділі. Крім того, перевіряла, підписувала та готувала усі документи фінансового характеру відповідно до російських форм і зразків. За «віддану роботу» отримувала заробітну плату в російських рублях», — зазначають у прокуратурі. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

Навесні цього року жінку затримали, додає речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

25 серпня Чугуївський міський суд визнав її винною в колабораціонізмі — за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Вирок — шість років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на 10 років і з конфіскацією майна.

Свою провину вона визнала частково.

Триває термін, упродовж якого можна оскаржити вирок.


Суд призначив п’ять з половиною років ув’язнення чоловіку, який, за даними слідства, передавав російському війську інформацію про розміщення Сил оборони у Харківській області.