Суд зобов’язав Харківську міськраду надати документи щодо забудови біля «Гіганта»
У Київському районному суді Харкова продовжили підготовче засідання у справі про незаконну забудову біля пам’ятки архітектури «Гігант». Засідання відбулось 30 червня.
Як повідомили у Харківському антикорупційному центрі, суддя не задовольнила клопотання адвоката відповідача Святослава Халабурдіна про закриття справи й перенесення її до адміністративного суду. Він представляє інтереси власниці земельної ділянки біля «Гіганта» та ініціаторки реконструкції ресторану Анжели Андрян.
Суддя задовольнила клопотання прокуратури на отримання усіх документів щодо цієї ділянки й забудови у Харківської міської ради. Йдеться про заяву Анжели Андрян, дозволи, проєкт будівництва, інвентарні докумени.
У суді цього разу були представники Харківської міської ради.
Суддя оголосила перерву на прохання представниці НТУ «ХПІ» для того, щоб міськрада мала час зібрати необхідні документи, розповіла «МедіаПорту» співзасновниця і головна редакторка медіа «Люк» Катерина Переверзева.
У Харкові через агресію росії пошкоджено багато пам’яток культури, нагадує Катерина:
«Але ми так само маємо багато руйнувань пам’яток архітектури внаслідок політики міської ради, яка складається з відсутності політики захисту таких пам’яток. І це насправді не тільки до міської ради, а й до обласної адміністрації. Бо якраз пам’ятки архітектури перебувають у зоні їхньої відповідальності, тому що видавались такі дозволи. Ця історія з «Гігантом» буде прецедентом про те, що харків’янам не байдуже їх місто. Про те, що харків’яни не готові віддавати пам’ятки архітектури і що вони бережуть свою історію».
На акції проти забудови біля пам’ятки архітектури «Гігант» (гуртожитку НТУ «ХПІ») активісти виходили двічі — у лютому та березні цього року. До представників Харківського антикорупційного центру та журналістівмедіа «Люк» долучилися небайдужі містяни. Вони підписували звернення до прокуратури, СБУ та представників міської й обласної влади.
Позов проти замовника будівництва до суду направила прокуратура. У ньому вимагають усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою та перебудувати об’єкт будівництва.
Читайте також: Будівництво біля пам’ятки архітектури «Гігант»: юридичний бік конфлікту