Web Analytics

Британія й далі підтримуватиме Україну в боротьбі проти РФ — Джонсон

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон оголосив 7 липня, що йде у відставку. Очікується, що він залишить посаду після обрання нового лідера Консервативної партії.

Заяву Бориса Джонсона поширила 7 липня пресслужба уряду Великої Британії.

«Наразі очевидно, що парламентська Консервативна партія має отримати нового лідера — і, отже, нового прем’єр-міністра», — зазначив Джонсон під час виступу в Лондоні.

Він погодився з очільником керівного комітету Консервативної партії Гремом Брейді, що процес виборів нового лідера політсили має початися вже зараз.

«Сьогодні я призначив Кабінет міністрів, який буде працювати — як і буду — доти, доки не буде обрано нового лідера», — додав Борис Джонсон.

Графік виборчого процесу оголосять наступного тижня.

Фото: gov.uk

Згодом Джонсон окремо наголосив, що Велика Британія й далі підтримуватиме Україні у боротьбі проти російської агресії.

«Раніше я розмовляв із президентом Зеленським, щоб підтвердити непохитну підтримку Великобританією України – ми надаватимемо життєво важливу оборонну допомогу стільки, скільки це буде потрібно», — йдеться у дописі на його сторінці у Facebook.

«Дякую тобі за дружбу, Володимире, ти герой», — додав прем’єр.

Володимир Зеленський також подякував британському прем'єрові за підтримку України від початку війни. 

«Друже Борисе Джонсон, усі українці із сумом сприйняли новину про складення повноважень очільника Консервативної партії. Ми щиро вдячні за рішучу й безкомпромісну допомогу з перших днів війни. Окремо дякую за лідерство у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені», — зазначив президент.

Зеленський висловив упевненість, що підтримка Великої Британії збережеться й далі. «Ми назавжди залишимося справжніми друзями та міцними союзниками», — наголосив Зеленський.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також переконаний, що відставка Джонсона не змінить політику Британії щодо України.

«Безумовно, Борис Джонсон за час цієї війни проявив себе як людина смілива, і людина, яка не боїться брати на себе ризики. Згадати хоча б його візит до Києва в квітні. Він така персона, яку замінити дуже складно, ніколи не буде людини, схожої на нього. Але, я переконаний, що хто б не був прем’єр-міністром Великої Британії, політика і підтримка Британії щодо України залишиться незмінною. І ми будемо співпрацювати з ними і вони будуть надавати нам допомогу», — цитує Кулебу «Радіо Свобода».


Борис Джонсон став прем’єр-міністром Великої Британії у 2019 році. Політичні противники та частина громадян неодноразово піддавали його критиці: через вечірки в резиденції під час локдауну в розпал пандемії COVID-19, спірні кадрові призначення тощо.

Цього тижня британський уряд покинули понад 30 посадовців, серед яких міністри та парламентарі, які беруть участь у його роботі.

Фото на головній: Facebook/Борис Джонсон