Web Analytics

Бої під Соледаром: двоє харківських альпіністів зникли безвісти

Під час боїв з російськими окупантами під Соледаром Донецької області зникли безвісти харківські альпіністи Олександр Заколодний і Григорій Григор'єв. У Харківському альпклубі вважають, що обидва, ймовірно, загинули — «надія є, але мізерна».

Про ймовірну загибель спортсменів, які пішли на фронт, повідомив 2 січня голова правління Харківського обласного клубу альпіністів Геннадій Копійка.

«21 січня у битві під Соледаром проти російських окупантів загинули наші друзі, члени нашого клубу Олександр Заколодний і Григорій Григор'єв», — написав він у Facebook.

За словами Копійки, обом альпіністам було по 35 років. Вони були друзями, разом тренувалися, змагалися та їздили в гори. У перші дні повномасштабного вторгнення разом добровільно пішли захищати Україну, воювали в одному підрозділі.

«На жаль, бій був тяжкий, і товариші не змогли забрати тіла загиблих. Тому є надія, але вона мізерна… Інформація буде доповнюватись», — додав керівник клубу.

Олександр Заколодний і Григорій Григор'єв. Фото: Facebook/Геннадій Копійка

Олександр Заколодний — майстер спорту з альпінізму, кандидат у майстри спорту зі скелелазіння та туризму. Входив до національної збірної з альпінізму, був віцепрезидентом Федерації альпінізму та скелелазіння України. З 2013 року був адміністратором харківського скелелазного центру «Вертикаль», де організував змагання та тренував дітей.

За сходження на п’ять найвищих вершин Паміру та Тянь-Шаню Заколодний отримав звання «Сніговий барс». Брав участь в експедиціях Харківського  клубу альпіністів на Чо-ойю та  Нанга-Парбат.

«Нагадаємо, що влітку 2013 року в базовому таборі Нанга Парбат терористи розстріляли 10 альпіністів, серед яких було троє харків’ян. Олександру завжди щастило — він був у цей час на сходженні. Але за 10 років не пощастило — терористи вбили його на рідній землі», — каже Копійка.

Олександр Заколодний. Фото зі сторінки у Facebook

Григорій Григор'єв — кандидат у майстри спорту зі скелелазіння. Цікавився туризмом, марафонами, велосипедними мандрівками, брав участь у змаганнях з тріатлону.

«Він працював у Харківській міській раді над благоустроєм міста, багато виконував громадських справ, працюючи на скеледромі «Вертикаль», завжди допомагав на змаганнях як суддя. Чесна, добра, порядна людина», — згадує Геннадій Копійка.

Григорій Григор'єв. Фото: Facebook/Геннадій Копійка


Наприкінці грудня на фронті загинув адвокат з Харкова Федір Панфьоров. До того як приєднатися до лав української армії, він допомогав постраждалим від війни, заснував благодійний фонд.