Web Analytics

Бомбардування телевежі в Харкові: двом військовим РФ оголосили підозру

Правоохоронці повідомили про підозру двом російським військовим, які, за даними слідства, причетні до авіаудару по телевежі в Харкові у березні 2022 року. Вежа тоді встояла, хоча й зазнала серйозних пошкоджень, але сигнал на певний час зник.

Повідомлення про підозру та повістки про виклик розмістили 30 січня на сайті Офісу генерального прокурора.

Один з підозрюваних — командувач 6-ї армії ЗС РФ, генерал-майор Олег Маковецький. Він родом з Чугуєва, але проживає у Санкт-Петербурзі, громадянин Росії.

Другий — командир військової частини 47-го бомбардувального авіаційного полку 105-ї змішаної авіаційної дивізії Олексій Лобода з Воронежа.

За даними слідства, Маковецький наказав Лободі завдати авіаудару по Харкову 6 березня: ціллю була радіотелевізійна передавальна станція на вулиці Дерев’янка. Виконувати наказ відправили два літаки Су-34, з яких на телевежу скинули вісім фугасних авіабомб ФАБ-500.

Фото (архівне): radiomap.eu

«За наслідками бомбардування телевізійна башта РТПС «Харків» отримала пошкодження металоконструкції, які значно знизили її несучу спроможність та унеможливлюють її подальшу безпечну експлуатацію», — мовиться у повідомленні про підозру.

Також зазнали пошкоджень адміністративна будівля станції та обладнання трьох операторів стільникового зв’язку на суму більш ніж 1,1 млн грн.

Фрагмент повідомлення про підозру. Скріншот: gp.gov.ua

Обом російським військовим інкримінують порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Маковецькому — ще й умисні дії щодо зміни меж території та кордону України (ч. 3 ст. 110) і ведення агресивної війни (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437).


Війська РФ завдавали ударів по телевежі в Харкові 6 березня і 8 червня. Обидва рази на певний час зникав сигнал, але згодом його поновлювали.