Web Analytics
Близька до родини Терехова фірма заробляє на ринку пального у Харкові — «Економічна правда» | MediaPort

Маловідома компанія, яка продає пальне комунальним підприємствам Харкова, після 24 лютого 2022 року отримала майже мільярд гривень із міського бюджету, з'ясували журналісти-розслідувачі. 

«Проведене розслідування показало, що з початку великої війни в Харкові з’явився беззаперечний фаворит у сфері постачання пального комунальним підприємствам (КП), які підпорядковані міськраді. Йому без конкуренції чи з її імітацією міські комунальні монополісти, такі як «Шляхрембуд», «Харківводоканал», «Салтівське трамвайне депо, «Харківські теплові мережі» та інші віддають найбільші підряди на постачання пального. Загальна цифра цих замовлень уже наблизилася до 1 млрд грн», — говориться у публікації «Економічної правди».

Підприємство-фаворит, за даними журналістів, має лише дві АЗС. 

«Проте, схоже, у нього є дещо набагато важливіше: дружні відносини з обраницею харківського мера», — вважають розслідувачі. 

Йдеться про колишню депутатку Харківської обласної ради Ганну Кузнецову, яка наприкінці 2023 року склала повноваження.

Ганна Кузнєцова та Ігор Терехов. Джерело фото: скриншот відео «Світського життя»
Ганна Кузнєцова та Ігор Терехов. Джерело фото: скриншот відео «Світського життя»

Згідно з декларацією, поданою в січні 2024-го, жінка володіє трьома автомобілями (Volkswagen Touareg 2021 року випуску, Porsche Cayman 2019-го та Volvo XC90 2018-го), має венчурний фонд «Хілазон Шовав» (статутний капітал — 108,2 млн грн), частки в українських та іноземних бізнесах (медичні центри «ОН Клінік Харків», «Doctorpro» в Польщі та Словаччині). 

Ще повідомляється про житловий будинок площею 137,46 кв. м вартістю 5,872 млн грн, придбаний 2 лютого 2023 року. 

У своїй декларації за 2023 рік міський голова не вказує жодних часток у бізнесах, Кузнецова, відносини з якою Ігор Терехов коментував у грудні 2021-го, в документі не фігурує.

«Чи означає це, що їхні стосунки закінчилися? Джерела «ЕП» в оточенні міського голови Харкова вказують, що Терехов та Кузнецова досі лишаються парою, хоча з початку великої війни немало часу вона проводить за кордоном. Зокрема — в Іспанії, де з березня 2022 року, як випливає з декларацій Терехова, проживав також і його молодший син Андрій», — йдеться у статті.

Костянтин Батвінов за кермом BMW X6 у місті Камбрільс, Каталонія, Іспанія, квітень 2024 року. Джерело фото: www.epravda.com.ua
Костянтин Батвінов за кермом BMW X6 у місті Камбрільс, Каталонія, Іспанія, квітень 2024 року. Джерело фото: www.epravda.com.ua

Журналісти з’ясували, що поруч з Кузнєцовою в Іспанії проживає її кум — харківський підприємець Костянтин Батвінов

У 2006-2013 роках він був директором невеликої мережі АЗС «Спіка», а потім заснував ТОВ «Старвід Інвест» та «Золотий стандарт Плюс», а наприкінці 2014-го — ТОВ «Золотий стандарт К». 

У травні 2015 року Батвінов відкрив АЗС у Харкові з назвою «Наша правильна заправка» або «НПЗ», згодом — ще одну заправку. 

Заправка, відкрита Батвіновим. Джерело фото: www.epravda.com.ua
Заправка, відкрита Батвіновим. Джерело фото: www.epravda.com.ua

З 2016 року компанії Батвінова почали брати участь у тендерах на постачання пального, зокрема, комунальним підприємствам Харкова: часто пропозиції відхилалися або ж були невеликі обсяги замовлень порівняно з тодішніми фаворитами харківської мерії. 

«Усе змінилося в кінці 2020 року, саме тоді, коли Терехов став в. о. мера Харкова замість Кернеса, який спочатку захворів на коронавірус, а потім помер у лікарні «Шаріте» в Німеччині. Після вимушеної піврічної тендерної паузи, яка наступила з початку великої війни, у кінці 2022 року на компанію полився дощ із грошей. Він не вщухає досі. Схоже, що закріпитися на паливному небосхилі компанії Батвінова міг допомогти адмінресурс, яким володіє Терехов. Підконтрольні йому комунальні підприємства Харкова після початку великої війни почали віддавати багатомільйонні контракти «Золотому стандарту К» без жодних тендерів», — вважає ЗМІ.

Для порівняння: у 2015-2020 роках на державних тендерах «Золотий стандарт К» отримав підрядів загалом на 56,6 млн грн, а за 2021 рік, коли мерію очолив Терехов, — на 103 млн грн.

За інформацією журналістів, компанії Батвінова фігурують у кримінальному провадженні по схемах реалізації контрафактного пального. У цій справі є кілька підозрюваних, проте не сам Батвінов. За даними видання, у жовтні 2023 року підприємець виїхав з України за системою «Шлях» як волонтер і з того часу не повертався.

«Під час підготовки матеріалу «ЕП» звернулася з проханням про коментар до Батвінова, Кузнецової і Терехова. Спілкування з Батвіновим тривало близько десяти секунд. Зрозумівши, що до нього дзвонять журналісти, бізнесмен коротко відповів: «На жаль, у мене немає часу. Вибачте». Після цього поклав слухавку. Під час п’ятихвилинної розмови з Кузнецовою її найчастішою відповідюю на різні питання було: «Це моє особисте життя, про яке я не хочу говорити». Відповісти по суті поставлених питань телефоном вона відмовилася. Також ЕП кілька разів намагалася зв’язатися з Тереховим, однак той на дзвінки не відповів. Не відреагував мер Харкова і на прохання про коментарі, надіслані йому через смс та месенджер WhatsApp», — пишуть журналісти.

Чільне фото: www.epravda.com.ua