Рік Тигролова

Один дуже далекий від нас народ вигадав собі таку забаганку давати ім’я певної тварини кожному року. Поділив ті роки на цикл з 12 чисел, потім ще якось. Але то їхня азійська вигадка.

Інші народи з якогось переляку (або тому що своє забули або й не знали) почали мавпувати азіатів та також зустрічати роки коня, півня, дракона. Тепер от білого тигра.

Окремі політики (міркуючи, що нарід учорашній і не пам’ятає далі від учорашнього дня) почали на тій темі їздити і використвувати білого тигра для відбілювання свого іміджу. У такий спосіб в Україні народилася така специфічна тварина як тигрюля. 

Одна велика людина, що народилася у 1906 році на Сумщині в славетному українському місті Охтирка, написала твір. Чомусь саме в ці дні тигрюльного та іншого тигрющенського загострення згадалася його назва. Та людина називалася Іван Лозов’яга, більше відомий читачам за пседвом Іван Багряний. Той видатний твір, який я мав задоволення вперше не читати, а прослухати у форматі аудіокниги, називався "ТИГРОЛОВИ". Ще тоді мене вразила майстерність українського письменника, який поруч з нелюдськими умовами тримання політв’язнів описує шлях якоїсь мурахи на тлі боротьби в лісі за існування. Віртуозне поєднання ліричного і трагічного було разючим і водночас органічним.

І від поєднання цих двох позицій, китайської традиції (чужої для українців) називати кожен рік новою твариною та шедевра українського майстра (кожне слово якого лягає до серця, бо воно своє, рідне), який продемонстрував можливості людини, здатної подолати звіра голіруч, з’явилася пропозиція: оголосити 2010 рік – Роком Тигролова в Україні. 

Для чого нам Рік Тигролова? Усе дуже просто. Нам, Українцям, настав час стати Тигроловами, відловити усіх цих тигрюль, тигряників, тигрющенків, а також вигодованих за наш рахунок тигренюків з тигріпками, щоби кожен українець бачив їх за гратами і бачив ціну їхньої політики.

А різні заморські (китайські в тому числі) гості їздили у свій Рік Білого Тигра до нас в Україну, в наш Рік Тигролова, а можливо і після нього, дивилися на тих тваринок колись дуже цінної і недоторканої іммунітетної породи.