В ходе поездки в Харьков 26-27 марта предстоятеля Украинской православной церкви (Московский патриархат) митрополита Владимира и его встречи с председателем Харьковского облсовета Сергеем Черновым было принято решение об инициировании введения курса православия в школах (т.е. звучит как необходимость инициирования(!)) – сообщают нам СМИ.
Нечто подобное пытались провернуть в России, что вызвало резкуюреакцию общества, особенно в научных кругах – http://opk-letter.livejournal.com/776.html.
А вот выдержка из Конституции Украины:
Стаття 35. Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.
Ніхто не може бути увільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов’язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою.
Комментарии нужны?
Что это – правовая и политическая безграмотность или цинизм?
Нарушение Конституции Украины новой властью за два с половиной месяца просто зашкаливает.
Даже если в очередной раз новой власти удастся внедрить эту инновацию в образование, остается ряд вопросов:
1. Какое содержание предмета? "Закон божий"?
2. Кто будет курировать "образовательную"программу: представители УРЦ МП, УПЦ КП, представители Украинской автокефальной церкви?
3. Что делать другим христианами: католиками, протестантами?
4. Что делать мусульманам, буддистам, иудеям?
Похоже что в пиарном угаре новая власть одним махом решила нарушить конституционные права всех граждан Украины.
Остается напомнить еще две статьи Конституции для господ от партии власти:
Стаття 8.Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
Андрей Лукашев, ИРП