КерВаков і решта кандидатів відмовляються від теледебатів на харківському ТБ – «джинса рулить»?
Як стало відомо станом на ранок 22 жовтня 2010 року ініціативу харківського телеканалу «Simon» провести телевізійні дебати кандидатів на пост Харківського міського голови проіґнорували 13 з 14 предендентів. Від самого оголошення про «дебатний» проєкт Харківська «Свобода» та її очільник Ігор Швайка заявили про згоду зійтися на політичному ринґові з кожним із кандидатів. Про це від 20 до 22 жовтня реґулярно повідомляв в етері «Simon». Проте тепер вочевидь, що ніхто з учасників змагання за найвищий пост Харкова (і «провідні» Геннадій Кернес й Арсен Аваков також) не наважуються показати себе в найоб‘єктивнішому з телевізійних форматів.
За тиждень до дати голосування ВО «Свобода» констатує, що чинна виборча кампанія на Харківщині є не лише найкоротшою за історію незалежности України, але й воднораз «найтехнологічнішою» та найбоягузливішою. Під технологічністю піар-кампаній більшості кандидатів на міського голову та партій маємо на увазі віртуальну війну «іміджів», а не вчинків, ідей і публічних позицій. Ще на початку перегонів численні політологи й політтехнологи підрахували, що на чорний і білий піар у Харкові щодня витрачатимуть десятки тисяч доларів США. Наразі задіяно всі засоби боротьби за голоси виборців – «джинса» в новинах, спецвипуски формально незалежних видань, колажні білборди та «чорнушні» мюзикли з фаховими акторами. Проте як тільки заходить про телевізійні дебати (що найсуттєвіше впливають на результат виборів у цивілізованих країнах), жоден із кандидатів чи представників партій не зголошується до участі в них.
Усвідомлюємо, що нинішнє змагання за посаду Харківського міського голови намагаються подати як «партійку на двох» між двома головами одного політичного чудиська на прізвище КерВаков (будь-які асоціації з реальними політиками лишаємо на розсуд виборця). Воднораз згаданий звір має потужний хор бек-вокалу, кожний учасник якого назубок володіє своєю частиною партитури.
Слід нагадати, що попри віртуальний характер президентських перегонів 2010 року, його учасники (окрім «провідних») брали участь в організованих «Першим національним» телевізійних дебатах. Ще тоді «Свобода» наголошувала, що лише в прямому зіткненні «он-лайн» виборець може пізнати справжню сутність того чи іншого політика. Примітно також, що в яких би виборах не провадились теледебати, представники нашої партії жодного разу не відмовилось від участі в них.
Кампанія в Харкові, окрім іґнорування дебатного проєкту ТРК «Simon» визначається ще й блокуванням реґламентованих законом етерів для учасників виборів коштом державного бюджету. Ці дві обставини засвідчують: правлячі лжееліти намагаються перетворити вибори, як такі, на суцільний фарс віртуального піару. Якщо цей «експеримент» удасться, усі наступні всеукраїнські кампанії проводитимуться натисканням кнопки «Запустити» на дисплеї «верховного» політтехнолога, дроти до якого вочевидь пролягають під Кремлівським муром. І тоді за однією командою будуть заповнені площі біл-бордів і новинні телевізійні етери. Воднораз ніхто не ґарантуватиме, що численні непримиренні «опоненти» є насправді живими людьми, а їхні команди – це не змодельована комп‘ютером масовка.
Харківська «Свобода» дуже сподівається на помилковість своєї позиції, і хтось із кандидатів на пост міського голови таки зголоситься публічно дебатувати – маємо на те тиждень до 29 жовтня. Зі свого боку вкотре запевняємо, що ВО «Свобода» та особисто Ігор Швайка готові зійтися на дебатному майданчику з кожною політичною силою чи кандидатом, котрі не ховатимуться за «відіпраною джинсою».