Web Analytics
Бійці 57 бригади взяли полоненого на Вовчанському напрямку: що він розповідає | MediaPort

Полонений окупант називає розв’язану росією війну «великим злочином» і стверджує, що до армії повертатися більше не хоче.

Про це пише «Думка».

Полонений — житель Воронезької області Валентин Погорєлов. Видання припускає, що він прямував у складі штурмової колони на Вовчанський агрегатний завод, щоб знову відбити його після зачистки бійцями ГУР, але колону розбили. Після невдалого штурму Погорєлов близько місяця намагався вийти до російських підрозділів і врешті прийшов на завод, де його схопили бійці 57 окремої мотопіхотної бригади. Сталося це в жовтні, але до 7 січня вивезти окупанта не могли.

«Йому надали медичну допомогу, годували та утримували в рівних з українськими військовими умовами. Після виходу із міста Валентин Погорєлов добровільно погодився поспілкуватися із журналістами», — йдеться в публікації.

Скриншот: відео видання «Думка»

Валентин Погорєлов розповів, що йому 43 роки, має доньку. До армії потрапив, підписавши контракт замість ув’язнення — чоловікові загрожувало покарання за те, що напідпитку він вдарив поліцейського.

Стверджує, що в бойових діях участі не брав: «Я ось вперше, куди мене самі послали, я весь час ремонтував техніку, мотолиги, УАЗики… Я не знаю, чи можете навіть на детектор брехні посадити, я серйозно, я навіть не стріляв нічого. Я навіть не був ні на якому, ні на полігоні, ніде».

Війну оцінює як «великий злочин»: «Щоб взагалі ось цієї війни не було, нічого ось цього. А в нашій країні це… Я навіть не знаю, як це казати». 

На питання, чому російське суспільство погоджується на дилему — йти воювати замість того, щоб обрати собі іншого «царя», відповів, що не знає й навіть не ходив на останні вибори: «Я взагалі на виборах був останній раз не знаю, коли ще… 2000-го, в якому році. Я не пам’ятаю, що там було. Нам там змусили, я не знаю, чи путін був, чи хто. Ну, просто там, всі галочку поставили та пішли».

Вибачився перед українцями: «…за наших, так би мовити, ось це керівництво».

Каже, що піти до армії ще раз не погодився б: «Я тепер, якщо мене раптом обміняють, я навіть не піду нікуди, хай садять… Я нікуди не хочу ні воювати, ні в РДК, ні за своїх. Нехай або садять, або там стріляють».

Російські окупанти, яких взяли в полон, часто кажуть, що не брали участь у боях, утім внаслідок їхніх дій за рік на Харківщині загинули 420 цивільних.

Читайте також: На Харківщині прикордонники взяли в полон двох російських окупантів