Більше сотні людей постраждали від переохолодження на Харківщині за місяць
У Міністерстві охорони здоров’я нагадують, як уникнути тяжких наслідків для організму в холодну погоду.
З 12 грудня по 8 січня за допомогою лікарів звернулись 1037 людей, які постраждали від переохолоджень та обморожень у різних регіонах України, повідомили у прес-службі Мінздраву. Шпиталізовано 955 осіб.
У Донецькій області постраждали 135 осіб, у Харківській — 121, у Дніпропетровській — 117, у Київській — 90, в Одеській — 69.
«За висновком бюро судово-медичної експертизи, 64 людини померло внаслідок загального переохолодження (холодової травми)», — зазначили у міністерстві.
Лікарі також нагадують, як уникнути переохолодження та обмороження. Зокрема, рекомендують більше рухатися, щоб посилити кровообіг, але уникати перевтоми, не носити важке (тягар може перетиснути судини). Не слід виходити з дому голодними, вживати алкоголь або палити — тіло швидко втрачає тепло після вживання спиртного, а нікотин погано впливає на стінки судин.
На вулицю радять одягати багатошаровий одяг, нетісне взуття, рукавички, шапку та шарф, щоб захистити шкіру від холоду. Кожні 30-60 хвилин треба обов’язково заходити в тепле приміщення. При роботі з бензином — використовувати водонепроникні рукавички, щоб уникнути обмороження. Також не слід торкатися металу.
«Дбайте про те, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим. Стежте за прогнозом погоди. Уникайте подорожей на далекі відстані», — додають у МОЗ.
Читайте MediaPort у Telegram