Web Analytics

Балога предлагает электронные урны за 400 миллионов

Как написано в пояснительной записке к законопроекту, обязанность Верховной рады «сделать всё возможное, чтобы новоизбранный Президент Украины чувствовал себя комфортно, был вне всяких подозрений относительно его легитимности».

Законопроект «О внесении изменений и дополнений в Закон Украины «О выборах Президента Украины» (относительно внедрения электронного подсчёта голосов избирателей) зарегистрирован  в Верховной Раде 17 сентября.

Автор законопроекта  — нардеп Виктор Балога  — сетует на неэффективность  прежней попытки сделать выборы в Украине более прозрачными.

Из законопроекта:

«Намагання підвищити прозорість виборчого процесу шляхом встановлення систем відеоспостереження через прийняття спеціального Закону, дія якого розповсюджувалася лише на вибори 28 жовтня 2012 року, як засвідчили поствиборні події не дала жодної практичної користі. На вітер викинуто біля 950 млн. гривень».

Балога предлагает к президентским выборам перейти на электронную систему подсчёта голосов, на которую, как он посчитал, исходя из количества избирательных участков в страене, нужно потратить 400 миллионов гривень.

Из законопроекта:

«Електронні виборчі скриньки недоцільно встановлювати на виборчих дільницях, в яких до списку виборців внесено менше 20 виборців, а також на спеціальних виборчих дільницях за виключенням стаціонарних лікувальних закладів та установ кримінально-виконавчої системи.

Враховуючи, що на кожній такій виборчій дільниці встановлюватиметься в середньому 2 електронні виборчі скриньки, а вартість однієї за попередніми висновками може становити близько 6000 грн., реалізація положень цього Закону, у разі його прийняття, потребуватиме до 400 млн. гривень фінансових витрат Державного бюджету України».