Web Analytics

Аваков подав у відставку: хто претендує на місце глави МВС

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав заяву про відставку. На його посаду претендує голова парламентського комітету з питань правоохоронної даяльності Денис Монастирський.

Заяву Арсена Авакова про відставку 13 липня оприлюднила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

«Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» подав заяву про відставку з посади Міністра внутрішніх справ. Дякую команді МВС за роки спільної праці. Дякую кожному офіцеру, рядовому і службовцю. Честь маю!» — йдеться у заяві.

Фото: Facebook/МВС України

На посаду глави МВС претендує нардеп — голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

«Я прийняв найскладніше рішення в своєму житті: відповісти «так» на пропозицію президента очолити МВС. Це відбулося буквально кілька хвилин тому. Я розумію, на яку жертву я йду як людина, як особистість, як політик. Але, власне, я зробив цей вибір і буду претендувати на цю посаду», – сказав Монастирський журналістам 13 липня.

Тепер відставку Авакова і призначення нового керівника МВС має схвалити Верховна Рада.

Народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук каже, що її фракція підтримає кандидатуру Монастирського.

«Не бачу причини не голосувати. Впевнена, наша фракція дасть достатньо голосів», — зазначила вона.

Вона додала, що президент Володимир Зеленський відпочатку казав, що шукатиме нового очільника МВС — «людину з нашої команди, більш молоду».


Арсен Аваков очолював Міністерство внутрішніх справ з лютого 2014 року. До призначення він був народним депутатом від «Батьківщини», у 2005-2010 роках — головою Харківської обладміністрації.

На посаді міністра Аваков запустив реформу органів внутрішніх справ, одним з напрямків якої було створення патрульної поліції.

Фото на головній: Міністерство внутрішніх справ