Анжеліка Терлюга здобула олімпійське «срібло» з карате

Україна отримала третю срібну медаль ХХХІІ Олімпійських ігор. Загалом у збірної вже 13 нагород.

Українка Анжеліка Терлюга здобула олімпійське «срібло» у жіночому куміте (вагова категорія до 55 кг)  5 серпня, повідомили у Національному олімпійському комітеті.

«Це історична нагорода не лише для України, адже змагання з карате цього року дебютували в програмі Олімпійських ігор», — зазначили у НОК.

Українка розпочала змагання з першого місця в групі. Вона перемогла представницю Єгипту Радву Сайєд (1:0), внічию завершила зустрічі з Молдір Жанбирбай з Казахстану(4:4) та австрійкою Беттіною Планк (0:0), а в останній сутичці подолала японку Міхо Міяхару — 4:0.

Півфінальний двобій зі спортсменкою з Тайваню Вень Цзу-Юнь завершився внічию — 4:4, але судді віддали перевагу українці. У фіналі Терлюга поступилася Івет Горановій з Болгарії — 4:1.

У підсумку Горанова стала чемпіонкою, Терлюга посіла друге місце, а третє поділили Беттіна Планк та Вень Цзу-Юнь.

Після нагородження Анжеліка Терлюга вибачилася, що не змогла здобути «золото».

«Я мріяла про цю медаль. Щоправда, сподівалася, що вона буде іншого кольору, але я сьогодні зробила все, що змогла. Вибачте, що не «золото». Проте для мене — це «біле золото». Я віддала всю себе за останні п’ять років. Сьогодні я виходила на татамі зі своїми близькими в серці, зі своїми мріями. Думаю, цей день залишиться в моїй пам'яті назавжди», — сказала бійчиня.

Загалом збірна України має вже 13 медалей: одну золоту, три срібні та дев’ять бронзових. Змагання триватимуть до 8 серпня.