Web Analytics

АМКУ перевірить обґрунтованість підвищення тарифу в метро Харкова

Територіальне відділення Антимонопольного комітету розпочало перевірку дотримання порядку при визначенні тарифу на проїзд у метрополітені, який підняли з 5 до 8 гривень.

Заяву щодо нових тарифів КП «Харківський метрополітен» опублікували на сайті Харківського обласного територіального відділення АМКУ.

Антимонопольний комітет нагадує, що 6 лютого виконком Харківської міської ради ухвалив рішення «Про встановлення тарифу на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном». Вартість проїзду в метро збільшили з 5 до 8 гривень за одну поїздку.

Обласне відділення АМКУ підкреслює, що не погоджувало проект рішення — оскільки, згідно із законодавством, має погоджувати порядок визначення тарифів для об’єктів антимонопольного регулювання, а не сам тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном.

«З метою перевірки економічного обґрунтування встановлення нової вартості проїзду територіальним відділенням розпочато дослідження дотримання порядку при визначенні тарифу послуги з перевезення пасажирів метрополітеном, яку надає КП «Харківській метрополітен», у розмірі 8 гривень за одне пасажироперевезення», — зазначили в АМКУ.

Тарифи підвищилися з 7 лютого. Проїзд у метро коштує 8 гривень, у трамваях і тролейбусах — 6 гривень. Ввечері 6 лютого на станціях метро утворювалися черги бажаючих поповнити безконтактні картки для проїзду. За даними КП «Харківській метрополітен», в останню добу перед збільшенням вартості проїзду через поповнення карток надійшло 16 мільйонів 896 тисяч 26 гривень — майже в п’ять разів більша сума, ніж зазвичай.

Читайте MediaPort у Telegram