Web Analytics
Аеророзвідник з Калуша відкрив виставку знімків з дрона у Харкові: фото | MediaPort

Аеророзвідник Владислав Німак представив знімки з дрона на виставці «Краєвиди, на які ми не заслужили» у Харкові. Ідея проєкту — нагадати, що війна триває, армії потрібна підтримка. 

Владислав Німак родом з Калуша Івано-Франківської області. У цивільному житті Владислав займався музикою — грав у гуртах і викладав музику в школі. Після початку російського повномасштабного вторгнення вступив до підрозділу безпілотної авіації «Української добровольчої армії». Виконував завдання у Запорізькій області. Крім стратегічної цінності знімків українських територій, Владислав побачив у них і художню. 

«Це дуже нетипова виставка, тому що її автор — аеророзвідник. Знімки, які ви бачите, виглядають як абстрактні полотна, але це все аерознімки», — коментує кураторка виставки Ірина Водолажченко.

Владислав Німак та Ірина Водолажченко на виставці у кав'ярні «Нафта»
Владислав Німак та Ірина Водолажченко на виставці у кав'ярні «Нафта»

«Мавік» — цивільна річ, що стала дуже важливим військовим інструментом. Ці 25 скриншотів — єдине, що в мене є пов’язаного з творчістю за останні два роки», — каже Владислав Німак.

Знімки з відео дрона взяті з обльотів Запоріжжя у жовтні 2022 — березні 2023 року. 

Аеророзвідник не шукав мальовничих краєвидів, треба було розвідати сектор, скоригувати артилерію. Вже потім, орієнтуючись на тому, що йому видавалось цікавим, Владислав відбирав кадри. Знімки надрукували й оформили у виставку, яку показували у Калуші, Львові, Тернополі, Києві, Хмельницькому. Назву «Краєвиди, на які ми не заслужили» вигадала дівчина аеророзвідника.

«Назва — багатогранна. Кожен може сприймати її по-різному. Передусім це про війну. Москалі прийшли на нашу землю, бо, мабуть, вважають, що ми не заслуговуємо на ці краєвиди. Але ми вільний народ вільної країни, ми так не вважаємо. Ми тут живемо. Це наші землі — поля, лісопосадки, села», — пояснює доброволець.

До Харкова роботи привезли з виставки у Кракові. Владиславу було важливо нагадати за кордоном, що в Україні триває війна, гинуть люди. 

«Основна мета цієї виставки — нагадувати людям, що йде війна. Про війну треба говорити. Про війну треба кричати. Люди, на жаль, забувають», — каже Владислав.

Побачити роботи аеророзвідника можна до 2 травня у кав’ярні «Нафта» (вул. Чернишевська, 15).