8 червня Харківській літмузей запрошує на розмову філософів «Пам’ять. Війна»
Розмова філософів Віктораса Бахметьєваса і Вахтанга Кебуладзе відбудеться в рамках проєкту Сергія Жадана та Харківського літературного музею «П’ятий Харків».
«Як пам’ять впливає на наш вибір майбутнього? Що пам’ятає литовське суспільство про радянську окупацію? Скільки часу потрібно для прощення нападника? Чи передбачає «прощення» «забування»? Поговоримо про це разом із двома філософами у Харківському ЛітМузеї», — анонсують зустріч автори проєкту «П’ятий Харків».
Вікторас Бахметьєвас — філософ, доктор філософії, сфера зацікавлень — етика, перетин етики і філософії релігії, викладач, перекладач, директор Центру Еммануеля Левінаса у Каунасі (Литва).
Вахтанг Кебуладзе — філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст з феноменології, доктор філософських наук, професор катедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доцент катедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська Академія», співголова Українського феноменологічного товариства, учасник гурту «Джин», член Українського ПЕН.
«Широкомасштабне вторгнення рф в Україну 24.02.2022 змінило не лише наше майбутнє, а і наше минуле: більшість українців готові переглянути персональну історичну і культурну пам’ять в контексті нового досвіду війни. Харків був містом транзиту між Україною та росією, і сьогодні як фронтир опинився в ситуації, коли ворожі бомбардування разом із будинками руйнують сталі уявлення про україно-російські стосунки. В ситуації добровільного заперечення старих моделей співіснування саме тут може народитись нова філософська основа архітектури майбутньої держави, прийнятна для більшості українців», — зазначають у Літературному музеї.
Розмова «Пам’ять. Війна» розпочнеться 8 червня о 18:00. Запис розмови можна буде подивитися на каналі Харківський ЛітМузей в YouTube.