Web Analytics

5 книжок харківських видавництв — у короткому списку ВВС-2023: про що вони

Переможців літературної премії оголосять 14 грудня.

Видання увішли до коротких списків у трьох номінаціях: «Книга року», «Книга року — Есеїстика», «Дитяча Книга року», повідомляється на сайті ВВС Україна

Олена Захарченко. «Тільки не гавкай». «Віват»

«Різні тварини — лісова лань, акваріумні рибки, приблудні собаки, домашні коти, страуси й кури... Різні люди — старий емігрант, колишній військовий, дівчина з Чернігова, чоловік із Києва, молода мама з Харкова, американський журналіст... Одного ранку цих тварин і людей об’єднала спільна війна — несподівано-сподівана, безжальна, руйнівна. Але ця книжка не про неї, а про зв’язок поколінь, карколомні втечі, неможливі порятунки, доленосні зустрічі», — так твір описують у видавництві.

Ірина Славінська. «Повітряна й тривожна книжка». «Віват» 

«Авторка з позиції власного досвіду описує реалії міста часів війни. І те, як «мирні» чи «тилові» регіони мусять адаптуватися до воєнних реалій. У цій книжці йдеться про зміну пріоритетів, відносну безпеку, історичну пам’ять, відчуття дому, міста й людей, які пов’язані між собою. Про те, як війна вкрала в нас спокій, друзів, оселі, але несподівано й позбавила всього зайвого — речей, сподівань, страхів. Ми стали відвертішими, різкішими й водночас значно сильнішими. «Як колись» уже ніколи не буде, але точно настане «після перемоги», — йдеться в описі видання..

Катерина Єгорушкіна. «Наш підліжковий космос». «Віват» 

«Чи зазирали ви колись у підліжковий космос? Чи зустрічали там іншопланетян чи хоча б динозаврів? Якщо ні, то не переймайтеся. Ромчик із Даринкою зробили це за вас і з радістю поділяться своїми відкриттями. Окрім того, ви дізнаєтеся, як полагодити батьків, натренувати сміливість, нагодувати батарею, улаштувати оркестр із баняків і на якому режимі варто прати вертольоти. Кумедні та зворушливі пригоди звичайних дітей у звичайній сім’ї, які надихають помічати неймовірне в буденному й міцніше обіймати тих, кого любиш», — сказано в описі видання.

Юліта Ран. «Дзеркало бажань». «АССА» 

«Мілана  — звичайна дівчинка, яка мешкає у Харкові, полюбляє малювати та обожнює пригоди. Але все змінюється, коли одного дня до реставраційної майстерні Міланчиного татка вдова колекціонера Ворсинського приносить старовинне дзеркало. За легендою, воно виконує бажання. І хоча дівчинка та її найкращий друг Назар не вірять у магію, проте артефакт таки працює! Але… трохи на власний розсуд. Таємниче дзеркало викрадають, і тепер під загрозою не лише герої книжки, а й усе людство. Чи вийде повернути артефакт власниці й  запобігти жахливому злочину? І чи пощастить Мілані з її найзаповітнішою мрією?» — так переповідають сюжет у видавництві.

Галина Ткачук. «Блакитний записник». «Віват» 

«Знайомся: це Бе-Зе, тобто Блакитний записник. Його хазяйка Влада хотіла писати на цих сторінках «Товсту книжку», але наприкінці лютого плани змінилися. Влада з мамою поїхала в Польщу і стала занотовувати в мені свої найпотаємніші думки. Бе-Зе розкаже тобі їх, тільки по секрету! А ще поділиться нашою спільною історією про вимушений переїзд, нову школу, дружбу й любов до всього рідного серцю. Може, і для тебе він зможе стати тим, у кому знайдеш прихисток, кого захочеш пригорнути й більше не випускати з рук», — описується зміст дитячої книжки.

Блок новин за темою

Новини за темою

Теги: