Web Analytics

Загрози епідемії кору на Харківщині наразі немає — Федак

Протягом січня на кір у регіоні захворіли майже 300 людей. Більше половини з них — дорослі.

Ситуацію із захворюваністю на кір прокоментував сьогодні на прес-конференції начальник Управління охорони здоров'я ХОДА Богдан Федак. За його словами, ситуація наразі не є епідемічно загрозливою: причин думати про епідемічний режим немає.

«У минулому році у нас на кір захворіло 627 людей. З них половина на половину дорослих і діточок. Це було за цілий рік. Сьогодні за січень ми маємо 281 випадок, з них дітей — 119, дорослих — 162. Тобто дорослі починають дуже серйозними темпами переганяти дітей за захворюваністю», — навів цифри Федак.

Він зазначив, що переважна частина дорослих захворіла під час перебування на заході України, зокрема на Львівщині, де один з найвищих показників — 11800 випадків протягом 2018 року.

«Зараз були канікули, багато їздили на західну Україну. Подивимося, яка ситуація буде у лютому-березні. Думаю, що у лютому-березні піде на спад», — сказав начальник управління.

Він підкреслив, що покращити ситуацію мала б зміна ставлення до вакцинації.

«Якщо наше населення зверне увагу на наші вмовляння, виступи, пропозицію провести щеплення своїм дітям і себе самим також, то звичайно та ситуація покращиться дуже швидко. Але сьогодні ми маємо картину: якщо в районах області на загал 82% щеплених за планом дітей, то, наприклад, у Харкові — 71%, — сказав Богдан Федак. — Мене дуже дивує ситуація, коли не йдуть щепитися. Відмовки лікарів із розмовами про те, що у нас нема вакцини, є нісенітницею. Хочу вас проінформувати: ми на сьогоднішній день маємо близько 85 тисяч доз вакцин».

Він також нагадав, що імунітет на все життя мають лише люди, які перехворіли на кір. Решта, навіть вакциновані, втрачають імунітет за 10-15 років.

Напередодні поїздок до регіонів, де рівень захворюваності високий, також варто зробити щеплення, стверджує начальник управління. «Навіть якщо за час формування імунної захисної реакції ви заразитеся на кір, хвороба перебігатиме набагато легше. А даль сформується стійкий імунітет», — пояснив він.

Федак нагадав, що вакцинація є добровільною. «Когось примусити, зібрати людей і закрити їх у приміщенні і вакцинувати — це неправильно, і ніхто не буде цього робити», — заявив він.

«Маю надію, що по кору зрештою ми цю ситуацію щепленнями зупинимо», — підсумував Богдан Федак.

Богдан Федак. Фото: kharkivoda.gov.ua

У Міністерстві охорони здоров'я минулого тижня заявляли, що готові розглянути питання про необхідність оголошення епідемії кору в Україні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Міністерство охорони здоров'я не оголосило епідемію: зараз є спалах кору. Ми зараз дивимось, які показники, чи перейде кір на рівень епідемії», — зазначила на брифінгу 23 січня в.о. міністра Уляна Супрун.

За її словами, щоб оголосити епідемію, необхідно підтвердити низку показників, серед яких не лише рівень захворювання і смертності.

Оголосити епідемію має спеціальна комісія, додала Супрун.

28 січня МОЗ оприлюднило оперативні дані Центру громадського здоров’я за четвертий тиждень 2019 року: за цей період на кір в Україні захворіли 3279 людей — 1350 дорослих та 1929 дітей. Це на 6% менше, ніж тиждень тому.

«Минулого тижня від ускладнень кору помер один дорослий українець, — зазначили у міністерстві. — Загалом вже цього року померло шість людей, серед яких дві дитини. У 2018 році кір забрав 16 життів».

У Харківській області за четвертий тиждень зафіксували 107 випадків кору. З початку року — 281. Медики характеризують рівень захворюваності як високий.

Читайте MediaPort у Telegram