Web Analytics

Уряд обіцяє знизити ціни на газ в Україні на третину

Кабінет міністрів обіцяє знизити ціну на газ в Україні до 6,99 гривень за кубометр на час карантину або до кінця опалювального сезону.

Про необхідність врегулювати ціни на газ заявив під час наради 13 січня президент Володимир Зеленський.

«Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає — в економічному плані теж», — сказав він.

Після обговорення було ухвалене рішення зменшити ціну на газ нижче ринкової — на 30%.

За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення планують впровадити вже з лютого.

«Тобто з 1 лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9 600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6 999 гривень», — навів цифри Вітренко.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що пропонується запровадити в Україні для всіх побутових споживачів державне регулювання ціни на газ на період карантину або до завершення цього опалювального сезону.

За цей час уряд та інші органи влади зможуть сформувати всі умови, аби ринкові правила запрацювали повною мірою, наголосив прем'єр. За його словами, такі правила означатимуть, що окремі газопостачальники більше не зможуть користуватися своїм монопольним становищем та захмарно підвищувати тарифи.

«Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною більше 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%», — зазначив Шмигаль.

Він також додав, що є низка рішень щодо цін за розподіл газу — так званої абонплати. Їх опрацьовують з депутатами Верховної Ради, аби ухвалити відповідний законопроєкт, який дозволить цю абонплату знизити. 

На засіданні Кабінету міністрів 13 січня Денис Шмигаль також доручив розробити механізм надання субсидій українцям, які використовують електроенергію для опалення.  

«З огляду на те, що був встановлений єдиний тариф на електроенергію з 1 січня, доручаю Міністерству соціальної політики та Міністерству фінансів спрямувати механізм субсидування, який допоможе людям, які використовують електроенергію для опалення своїх будинків», — заявив глава уряду.

Шмигаль зазначив, що через збільшення тарифів у січні виростуть і субсидії.

Фото: kmu.gov.ua


Заяву на тему тарифів 13 січня зробив секретар міської ради Ігор Терехов, який виконує обов’язки міського голови. Він запевняє, що тарифи на опалення і гарячу воду в Харкові не підвищуватимуться.

«Я ухвалив рішення: тарифи для городян на опалення і гарячу воду підніматися не будуть. Вони залишаться на рівні 2018 року. Я розумію, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, буде незадоволена цим рішенням, але я його не зміню і всю відповідальність за нього беру на себе», — йдеться у повідомленні у Telegram-каналі Терехова.

Читайте також: Терехов назвав неадекватною ціну «Зоряного неба». Чи висуватиметься в мери, мовчить

З 1 грудня 2020 року в КП «Харківські теплові мережі» діють наступні тарифи для населення:

  • на тепло — 1 748,47 грн. за 1 ГКал (з ПДВ) 
  • на гарячу воду —  92,87 грн. за 1 куб. м (з ПДВ) 

Зазначалося, що вони почнуть застосовуватися з моменту укладання договорів за обраною моделлю відносин з підприємством або через 30 днів після опублікування тексту індивідуального публічного договору, форма якого на той час ще не була затверджена постановою Кабміну.

Нового підвищення тарифів «Харківські тепломережі» не анонсували, хоча це могло статися через підвищення цін на газ.

Для перегляду тарифів теплопостачальне підприємство має обґрунтувати свої розрахунки та провести громадські слухання. Розрахунки потім розглядає і затверджує Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. 

Читайте також: У різних районах Харківщини вийшли на акції проти підвищення тарифів