Web Analytics

У Харкові протестували проти повернення проспекту імені маршала Жукова

Біля пам’ятника радянському маршалу Георгію Жукову 19 травня провели акцію «Прощання з м’ясником».

На мітинг проти повернення проспекту Петра Григоренка попередньої назви — проспект Маршала Жукова — прийшли близько сотні людей. Вони принесли плакати з надписами «Жуков — кат, а не герой», «Маршалу смерті — місце на кладовищі історії», «Геть ката українців!» та іншими.

Біля пам’ятного знака поклали цеглини — як пояснили учасники акції, це символ зброї, з якою українці йшли в бій і гинули під командуванням маршала. Також принесли плакат з його зображенням і відправили в небо на повітряних кульках.

Поруч зібралися близько десяти пенсіонерок — прихильниць повернення проспекту імені Жукова. Як повідомляє телеканал UA: Харків, вони також висловлювалися проти демонтажу пам’ятного знака.

Між учасниками обох акцій виникали суперечки, проте, за словами речниці Головного управління Національної поліції в Харківській області Олени Баранник, порушень громадського порядку не було.

Акція тривала приблизно годину.

8 травня на сайті Харківської міської ради було зареєстровано дві петиції — щодо знесення намету «Все для перемоги» на майдані Свободи та щодо повернення проспекту Петра Григоренка імені Георгія Жукова. На підтримку обох петицій публічно виступив Харківський міський голова Геннадій Кернес. Петиція щодо проспекту набрала необхідні 5000 голосів приблизно за добу.

14 травня міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію з проханням повернути проспекту ім’я Жукова і рекомендувала винести ініціативу на розгляд сесії міської ради.

В Українському інституті національної пам'яті стверджують, що перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова суперечитиме закону «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». У міськраді посилаються на на закон «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та зазначають, що «треба поважати» й інші закони стосовно цього питання.

Геннадій Кернес обіцяв, що ім'я Григоренка буде увічнено на іншій вулиці. Коментуючи винесення «питання Жукова» на сесію, мер заявив: «Як я вчиню, підпишу чи накладу вето на це питання, я буду думати і дивитися».

Читайте також: Григоренко vs Жуков: баталії на мапі Харкова

Читайте MediaPort у Telegram