Web Analytics

Суд визнав протиправною постанову ЦВК про скасування реєстрації кандидата Куницького

Шостий апеляційний адміністративний суд розглянув позов кандидата Олександра Куницького, який просив визнати незаконною постанову ЦВК про скасування його реєстрації.

Як стало відомо із прямої трансляції на сторінці Куницького у Facebook, колегія суддів під головуванням Людмили Губської почала оголошення рішення після 23.20.

Суд задовольнив позов частково, визнав протиправною та скасував постанову ЦВК про скасування реєстрації кандидата Куницького. 

«Адміністративний позов кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №169 Куницького Олександра Олеговича задовольнити частково. Визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 11.07.2019 року..., у задоволенні решти вимог — відмовити», — зачитала суддя. 

Рішення може бути оскаржене до Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду у дводенний строк. 

Оголошення рішення за позовом Куницького. Скріншот: facebook.com/zpsanek

Окрім визнання незаконною і скасування постанови ЦВК, під час засідання представник позивача просив винести окрему ухвалу у зв'язку із упередженим, на його думку, ставленням до Куницького, довести до відома голови ЦВК, Верховної Ради «факт допущених членами ЦВК порушень законодавства» та повідомити про це у Державне бюро розслідувань та Генеральну прокуратуру України.

«Члени ЦВК, які голосували за прийняття постанови ЦВК, оскаржуваної нами, це дев'ять членів комісії, умисно, свідомо та з використанням свого службового становища порушили вільне здійснення громадянином Куницьким свого пасивного виборчого права бути обраним, яке гарантоване ст. 38 Конституції України. Ці обставини, на наше переконання, можуть містити ознаки відповідних злочинів, [...] а саме «перешкоджання здійснення громадянином свого виборчого права» і «діяння члена комісії або іншої службової особи з використанням службових повноважень, які направлені на перешкоджання здійсненню громадянином свого виборчого права», — заявив представник Куницького. 

Суд зазначив, що постановлення окремої ухвали є правом, а не обов'язком суду. Правових підстав для постановлення окремої ухвали немає, вирішив суд.

Олександр Куницький на засіданні суду вдень 14 липня. Скріншот: facebook.com/zpsanek

На боці Куницького виступав представник третьої особи від партії «Слуга Народу»

Представник ЦВК просив відмовити у задоволенні позову. Також проти задоволення позову був представник третьої особи Олега Петріченка, кандидата по округу №169, який скаржився до ЦВК з приводу подвійного громадянства Куницького. 


Центрвиборчком скасував реєстрацію кандидата Куницького 11 липня. ЦВК посилалася на дані Держприкордонслужби, які, за словами заступника голови ЦВК Євгена Радченка, підтверджують факт перебування Куницького за кордоном протягом 264 днів.

За законом «Про вибори народних депутатів України», депутатом може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років.

За законом «Про громадянство України» проживання на території України вважається безперервним, якщо разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а в сумі за рік — 180 днів. При цьому закон визначає, що не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу або зміна особою місця проживання на території України.

Куницький заявив, що виїжджав у відрядження як представник громадської організації на виконання редакційного завдання телеканалу «1+1». 

ЦВК заявила, що доказів про відрядження Куницький не надав.