Web Analytics

Призначення Богдана головою АП: коментар екс-керівника департаменту люстрації

Колишня очільниця департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, яка також була серед розробників закону «Про очищення влади»,​ прокоментувала призначення Андрія Богдана головою Адміністрації Президента України.

Президент Володимир Зеленський призначив Андрія Богдана головою АП 21 травня. Богдан — юрист, серед клієнтів якого бізнесмен Ігор Коломойський. Був заступником міністра юстиції (у 2007 році), обіймав посади міністра Кабінету міністрів з питань антикорупційної політики (у 2010-му і вдруге у 2013-му). До призначення в АП був радником Зеленського з юридичних питань.

Як зазначає «Радіо Свобода», з одного боку, Богдан підпадає під люстрацію через посади, які займав за часів Віктора Януковича, а з іншого — посада голови АП виведена з-під дії закону «​Про державну службу»​. Ситуацію прокоментувала екс-керівник департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко.

Козаченко нагадала, що для призначення на посаду особа повинна пройти люстраційну перевірку.

«Відповідний підрозділ (який приймає документи — ред.) повинен був донести до Президента інформацію: до особи застосовуються заборони і її не можна призначати, — пояснює Козаченко. — І тут два моменти: чи взагалі відомо Президенту про таку інформацію? Якщо відомо, то він умисно порушив закон. Чи якщо йому невідомо — ставити запитання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності, у тому числі, указів Президента або їхню відміну. На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку — через суд — щодо скасування указу Президента».

Якщо говорити про главу держави, то в даному випадку діє політично-конституційна відповідальність, додає екс-керівник департаменту. «У нас немає закону про імпічмент, тобто порушення закону має інший характер — притягнути до кримінальної чи дисциплінарної відповідальності Президента неможливо», — каже Тетяна Козаченко.

На питання  щодо виведення посади з-під дії закону «Про держслужбу» вона відповіла, що поширення заборони регулюється лише одним законом — «Про очищення влади».

«А саме — перелік посад і безпосередні критерії зазначені в двох статтях: перелік посад у статті 2 і критерії у статті 3. У переліку посад (стаття 2) — чітко зазначена посада голови Адміністрації президента. Тому це питання не є спірним», — говорить Козаченко.

«Порушення закону в перші дні Президента має не тільки надзвичайно тривожні сигнали, а й свідчить про повне ігнорування законодавства України, що є неприпустимо для гаранта Конституції», — додала вона.

Андрій Богдан. Фото: president.gov.ua

Сам Андрій Богдан заявив в ефірі телеканалу «112 Україна», що його перебування на посаді глави АП не є порушенням законодавства.

«Я потрапив під закон про люстрацію абсолютно несправедливо. Я закрив одну корупційну схему, яка виводила 2 мільярди гривень на рік при всіх владах, і автор цієї схеми при Міністерстві юстиції в реєстрах був один з авторів закону про люстрацію. І так сталося, наші попередники ухвалювали цей закон, що саме голова Адміністрації Президенту і його заступники виведені з-під державної служби. І якщо я можу займати якусь посаду на території України, це або голова АП, або заступники, тому в цьому немає ніякого порушення ані норм моралі, ані норм закону», — вважає Богдан.

Він також повідомив, що у зв’язку з призначенням припиняє свою адвокатську практику.

«З моменту підписання указу я призупиняю свою адвокатську діяльність. Це офіційно публікується у реєстрі адвокатів. І з цього часу будь-хто може зайти і подивитися, що я не представляю будь-яку людину у кримінальному чи іншому процесі», — сказав Андрій Богдан.

Читайте також: Юристи і сценаристи: кого Зеленський призначив у свою адміністрацію

Читайте MediaPort у Telegram