Міжнародний марафон у Харкові пройшов без порушень

У забігах, які проходили в Харкові 14 квітня, взяли участь близько 11 тисяч атлетів. Спортсмени-аматори та професіонали змагалися на чотирьох дистанціях і в естафеті.

За порядком під час змагань стежили близько 40 правоохоронців з превентивних підрозділів, розповіли у відділі комунікації Головного управління Національної поліції в Харківській області,

Безпеку дорожнього руху забезпечували ще близько 200 патрульних.

«Правоохоронці не зафіксували грубих порушень публічного порядку під час проведення масового заходу», — зазначили в поліції.

У марафоні першим фінішував Кіруї Роберт Кіпкоіч з Кенії з результатом 2 години 26 хвилин і 26 секунд, друге місце посів Дмитро Пожевілов з Чугуєва (2:32:33), третє — Вадим Сапа з Бахмута (2:36:49).

Серед жінок першою дісталася фінішу Тетяна Вілісова з Дніпра, яка встановила рекорд (2:48:39). Другою — Вероніка Калашнікова з Харкова (2:59:38), третью — ще одна харків’янка Наталія Караван.

За даними прес-служби Харківської міськради, на дистанції 10 км серед чоловіків переможцем став Сергій Рибак (30:46), друге місце посів Михайло Богданов (30:47), третє — Вадим Рогозівський (30:54). Серед жінок першою була Юлія Шматенко (35:20), другою — Катерина Карманенко (35:59), третьою — Олена Китиця (36:46).

На дистанції 4,2 км перемогу здобув Олексій Погорілий (12:26), за ним до фінішу прийшли Роман Разумов (12:32) та Олександр Сергієнко (12:37). Серед жінок перемогу здобула Емілія Осман (14:44). Другою і третьою були, відповідно, Ірина Камишин (15:15) та Арина Шуєва (15:41).

У забігу «Сімейна миля» (1,6 км) кращі результати показали Андрій Поляков (4:46), Роман Сулима (4:58), Дмитро Поворотник (5:10), а також Мирослава Бондаренко (6:16), Олена Мащенко (6:43) та Вікторія Андрушок (6:50).

У шостому міжнародному марафоні взяли участь бігуни з 18 країн (України, Німеччини, Кенії, Словаччини, Великобританії, Нідерландів, Франції, Польщі, Греції, США, Саудівської Аравії, Туреччини, Марокко тощо) — загалом близько 11 тисяч атлетів.

У 2018 році у змаганнях брали участь понад 10 тисяч бігунів з 15 країн. Тоді на найдовшій дистанції був встановлений рекорд: кенійський бігун Серем Бенджамін Кіпроп пробіг 42 км за 2 години 18 хвилин і 13 секунд.